رئیس بسیج طلاب و روحانیون یزد:

شکست، در امتِ متصل به ولایت راه ندارد

شناسه خبر : 98772

1399/09/05

تعداد بازدید : 79

 شکست، در امتِ متصل به ولایت  راه ندارد
رئیس بسیج طلاب و روحانیون یزد در نشست طلاب مدرسه علمیه حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) یزدگفت: دشمن می داند در امتِ متصل به ولایت ، شکست راه ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کوثر از یزد، حجت الاسلام مهدی قره چاهی در نشست مجازی بانوان طلبه مدرسه علمیه حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) که به مناسبت هفته بزرگداشت بسیج برگزار شد، اظهار داشت: برای تعریف از بسیح  باید به کلام امام خمینی (رحمه الله علیه)، پدید آورنده این شجره‌طیبه‌ استناد کرد؛ امام(رحمه الله علیه) در ۵ آذرماه ۱۳۵۸ دستور تشکیل بسیج  را اعلام کرد مملکتی که ۲۰ میلیون جوان دارد، باید ۲۰ میلیون ارتش داشته باشد، یعنی هر بسیجی امروز و دیروز یک ارتشی است که دشمنان از او می ترسند.

رئیس بسیج طلاب و روحانیون یزد تصریح کرد: در سال ۱۳۶۷ امام(رحمه الله علیه) فرمان تشکیل بسیج طلاب و دانشجویی را صادر فرمودند«بسیج مدرسه‌عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروان آن اذان شهادت و رشادت سر دادند و نامشان را در گمنامی و بی‌نشانی گرفته‌اند».

حجت الاسلام قره چاهی برخی از ویژگی های امام راحل را اسلام‌شناس، عارف و دانشمند برشمرد و افزود: حضرت امام خمنی( رحمه الله علیه) می فرمودند: «من به صفا و خلوصِ بسیجیان غبطه می خورم و از خداوند متعال می خواهم که مرا با بسیجیان محشور کند»

وی بسیجی واقعی را اخلاق مدار، در صحنه و پاسدار اصول تغییر ناپذیر نه شرقی و نه غربی دانست و گفت: امام راحل فرمودند:«اگر مسئولین نظامِ اسلامی از شما بسیجیان غافل شوند به آتش دوزخ الهی خواهند سوخت و غفلت از ایجاد ارتش ۲۰ میلیونی یعنی سقوطِ در دامِ ابرقدرت های جهانی که امروز دنبالِ نابودی اسلام‌اند».

رئیس بسیج طلاب و روحانیون یزد تفکر بسیجی را برگرفته از عاشورا خواند و افزود: طلاب در هر عرصه ای حضور دارند و فعالیت می کنند جهاد است و سرچشمه بسیح  از عاشورا گرفته شده و بسیجیان فداکار برخاسته‌ از مردم  و برای مردمند و در بسیج، اقشار متعددی مانند قشر بسیج طلاب و دانشجو حضور دارند که اولین رسالت آنان در دهه نخستین پیروزی انقلاب اسلامی حضور در هشت سال دفاع مقدس بود که از استان یزد ۱۳۱ شهید طلبه و دانشجو تقدیم انقلاب شده است.

وی دومین عرصه‌ ی فعالیت یک بسیجی را  افتخاراتِ علمی برشمرد وتصریح کرد: طلاب بسیجی از فرصت حضور در حوزه علمیه برای تولید علم استفاده نمایند.

مسئول بسیج طلاب و روحانیون سپاه الغدیر استان یزد برخی دیگر از عرصه های حضور طلاب بسیجی را حضور در صحنه های سیاسی از جمله انتخابات، انجام کار فرهنگی، کمک به مستضعفان و درماندگان، عرصه تولید ، عرصه ورزش و ... برشمرد.

حجت الاسلام قره چاهی بیان کرد: یک طلبه مبلغ و مبلغه در کنار تبلیغ باید هنرمند بوده و علاوه بر درس، رعایت تقوا و تهذی  از  مسائل روز کشور و بین‌الملل هم  مطلع باشد تا در عرصه کار فرهنگی و در مواجهه با تهاجم فرهنگی به موقع عمل نماید.

وی با اشاره به حضور ۹۰ نفر از طلاب جهادی در تغسیل اموات کرونایی گفت: طلاب بسیجی با تفکر جهادی مشغول انجام این واجب هستند و عده ای نیز در بیمارستان ها و تهیه بسته های معیشتی مشغولند.

­حجت الاسلام قره چاهی به علت بقای انقلاب اسلامی و وظایف طلاب در حفظ آن اظهار داشت: عامل مهم بقای انقلاب اسلامی بسیج و فرهنگ بسیجی است زیرا در فتنه‌های متعدد از  اول انقلاب تاکنون، فتنه‌های دهه‌ی ۵۰ ، ۶۰ ،  ۷۰ ،  ۸۰ و دهه‌ی ۹۰   فرهنگ بسیجی توطئه ‌های ‌دشمنان داخلی، منافقین داخلی و منافقین خارجی ‌را خنثی کرد و انقلاب اسلامی را از تهدیدات نجات داد.

وی بابیان این که خدمت جهادی بسیجیان هیچ معادلی ندارد و قابل معامله نیست و دارای برکات زیادی است ادامه داد:  بسیج مؤلفه‌ قدرت در کشور ما محسوب می شود و مجاهدت و تلاش در بسیج بی‌مانند  و رسیدنِ به مقام ۷۲ تن از یاران اباعبدالله‌الحسین‌(علیه‌السلام) است.

مسئول بسیج طلاب و روحانیون یزد خاطر نشان کرد: تفکر بسیجی دین و انقلابش را حفظ می کند و این گفتمان بسیج از حضرت‌زهرا سلام‌الله‌علیها به نسل امروز رسیده است  که  باید برای دفاع از ولایت از جان و فرزند و هستی گذشت.

وی هشدار داد: امروز دشمن دنبالِ دین زدایی و ناامید کردن مردم  و به ویژه طلاب است و نقش اول بسیج  بصیرت است و بسیجی در عرصه‌ های مذکور مخصوصا حلقه های صالحین باید بصیرت افزایی نماید.

مسئول بسیج طلاب و روحانیون یزد گفت: بی بصیرتی باعث خروج برخی خواص از لشکر حق شد و بهترین راه  بصیرت، کلامِ رهبری مکتبِ ولایت است .

حجت الاسلام قره چاهی مؤلفه دیگر بسیجیان را شجاعت، جسارت و عمل با بصیرت دانست و افزود: وقتی بسیجی راه را خوب شناخت برای هر حادثه‌ای آماده است و در زمان اهانت دشمنان به پیغبرصلی‌الله‌علیه‌ وآله و مقدسات و ولایت با عمل، زبان و قلم خود وارد صحنه شده  است و اقداماتِ دشمن را از بین می برد.

وی مؤلفه دیگر بسیجیان را  اتصال  امت و ولایت نام برد و افزود: مهم ترین دلیل استمرار انقلاب و نظام که باید به این بستر کمک کرد چراکه  دشمن می خواهد  همه‌ مسائل و مشکلات اقتصادی، گرانی‌ها، بی تدبیری های دولت و مسئولین را از سمت ولایت نشان دهد.

مسئول بسیج طلاب و روحانیون یزد خاطر نشان کرد: دشمن نیز می داند که شکست در  امتِ متصل به ولایت  راه لذا ما باید  در عرصه ولایت مندی امت تلاش کنیم چرا که هیچ وقت شکست برای این امت وجود نخواهد داشت .

لازم به ذکر است؛ این نشست به همت پایگاه مقاومت کوثریه و همکاری معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) شهر یزد همراه با مراسم جشن ویژه هفته بسیج به صورت مجازی  برگزار شد و در پایان از بسیجیان فعال این عرصه تقدیر وتشکر شد.