استاندار خوزستان:

ریشه‌ اصلی مشکلات اجتماعی دوری از فرهنگ اسلامی است

شناسه خبر : 98792

1399/09/11

تعداد بازدید : 55

ریشه‌ اصلی مشکلات اجتماعی دوری از فرهنگ اسلامی است
استاندار خوزستان ریشه‌ اصلی مشکلات اجتماعی را دوری از فرهنگ اسلامی عنوان كرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري كوثر از خوزستان، غلامرضا شریعتي در بازدید از حوزه علمیه خواهران استان خوزستان، ضمن تقدیر از مدیریت و کادر حوزه علمیه خواهران اظهار داشت: آنچه در حال حاضر لازمه‌ جامعه‌ اسلامی است، فعاليت در حوزه فرهنگ ميان همه‌ اقشار به ويژه بانوان بوده و باید تلاش‌های فراوانی در این زمینه صورت گیرد.

استاندار خوزستان علت وجود طلاق در جامعه را دور شدن از فرهنگ و سبک زندگی اسلامی عنوان كرد و گفت: امروزه با مشکلات زیادی همچون طلاق در جامعه مواجه هستیم که یکی از علت‌های اصلی آن دور شدن از فرهنگ اسلامی است.

وي با اشاره به آیه‌ی ۱۸۷ سوره بقره مبنی بر«هُنَّ لِبَاسٌ لَّکُمْ وَأَنتُمْ لِبَاسٌ لَّهُنَّ» بیان کرد: اگر همین نکته قرآنی که«زنان جامعه عفاف شما و شما نیز لباس عفت آن‌ها هستید» را در زندگی شخصی خود پیاده کنیم، بسیاری از مشکلات خانواده‌ها حل می‌شود؛ اما متأسفانه مرد و زن این دروس قرآنی را کنار گذاشته و بلندگوی ایرادات نيز شده‌اند.

وی ضمن قدردانی از اجرای طرح«حیات طیبه» از سوی مدیریت حوزه علمیه خواهران خوزستان گفت: استانداری نیز طرح تحکیم بنیان خانواده را در دستور کار خود داده و امیدواریم با همکاری مشترک گامی در راستای تحکیم بنیان خانواده و تقویت موقعیت زنان در جامعه مطابق با سنن اسلامی برداریم.