معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران یزد:

بانوان طلبه یزدی در جشنواره علامه حلی رشد چشم گیر100 درصدی داشتند

شناسه خبر : 98858

1399/09/07

تعداد بازدید : 91

بانوان طلبه یزدی در جشنواره علامه حلی رشد چشم گیر100 درصدی داشتند
معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان یزد گفت: امسال با دریافت ۵۲۰ اثر پژوهشی از بانوان طلبه استان نسبت به سال گذشته رشد ۱۰۰ درصدی را به ثبت رساندیم.

خانم رؤیا دهقانی فیروزآبادی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کوثر از  یزد، با ارائه گزارشی از درخشش فعالیت حوزه های علمیه خواهران استان یزد در دوازدهمین جشنواره علامه حلی  گفت: تعداد۵۲۰ اثر توسط طلاب خواهر این استان به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که با رشد قابل توجهی نسبت به سال گذشته،۱۴۱ اثر به مرحله ارزیابی تفصیلی راه پیدا کرده است.

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان یزد ادامه داد: از مجموع تعداد آثار ارسالی ۶ پایان نامه، ۵۹ تحقیق پایانی و ۴5۵مقاله است که قریب به ۴۰ صاحب رتبه امتیاز ۸۵ به بالا شدند که برای بررسی رتبه کشوری، آثار به دبیرخانه مرکزی قم‌ارسال خواهد شد.

دهقانی فیروزآبادی،تصریح کرد: امسال با دریافت ۵۲۰ اثر توانستیم نسبت به سال گذشته رشد ۱۰۰ درصدی را به ثبت برسانیم و امیدواریم با ارتقای سطح کیفی مقالات شاهد درخشش بانوان طلبه یزدی در جشنواره استانی و کشوری باشیم.

وی، یکی از اهداف مهم برگزاری جشنواره را گسترش فرهنگ پژوهش با مشارکت اساتید و طلاب مدارس علمیه حوزه های علمیه  خواهران عنوان کرد و در ادامه اظهار کرد: امیدواریم با اتخاذ تدابیری بتوانیم جلسات تخصصی با رویکرد تربیت پژوهش محور برگزار کنیم و پژوهشگران را به سمت انجام پژوهش مورد نیاز جامعه هدایت کنیم.

دهقانی فیروزآبادی با اشاره به اینکه دوازدهمین جشنواره علامه حلی در اواخر آذر ماه انجام خواهد شد و به برگزیدگان لوح تقدیر همراه با جوایزی اهدا می شود،  تصریح کرد: دوازدهمین جشنواره علامه حلی در راستای گسترش فرهنگ پژوهش و تقدیر از پژوهشگران جوان حوزه‌های علمیه سراسر کشور، هر ساله با همکاری معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران و براداران در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: موضوعات بخش ویژه این دوره از جشنواره شامل؛ «بیانیه گام دوم انقلاب» و «الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت » است که از مجموع آثار ارسالی طلاب خواهر استان یزد ارزیابی اجمالی آثار توسط هیئت داوران در حال اقدام است.

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان یزد خاطر نشان کرد: با توجه به تعداد کل آثار ارسالی(۵۲۰ اثر اولیه)، در سال ۱۳۹۹ رشد 100درصدی از نظر ثبت آثار نسبت به سال قبل را دارا هستیم.