استاد حوزه:

اقناع جامعه به توان داخلی عامل تقویت روحیه استکبارستیزی است

شناسه خبر : 98898

1399/09/07

تعداد بازدید : 82

اقناع جامعه به توان داخلی عامل تقویت روحیه استکبارستیزی است
حجت الاسلام شیخ استاد حوزه گفت: اقناع نگاه مردم به توان داخلی عامل تقویت روحیه استکبارستیزی است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، حجت الاسلام حسینعلی شیخ در نشستی مجازی که از سوی مدرسه علمیه الزهرا(س)آزادشهر برگزار شد، با اشاره به آیه "ولولا دفع الله الناس بعضهم ببعض لفسدت الارض" بیان کرد: عدم مبارزه با استکبار منجر به از بین رفتن همه ارزش ها و شرافت های جامعه شده و یاد خدا را محو می سازد، لذا سنت دفاع و مقابله، سنتی فطری است که خداوند در وجود هر انسانی آفریده است تا به وسیله آن بتواند وسایل دفع و مقابله را فراهم کرده و از خود و شئون زندگی که برای رسیدن به سعادتش الزامی است، دفاع کند.

وی بیان کرد: با توجه به منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و امام راحل(ره) بهترین راهکار برای مبارزه با استکبار، تقویت و نگاه به توان داخلی کشور است که بتوان بخش عظیمی از وابستگی به کشورهای استکبار ستیز را کم کرد.

استاد حوزه تصریح کرد: حضرت امام همیشه توصیه می کردند که باید از خود شروع کرد و مقام معظم رهبری نیز در مقابل دشمنی های آمریکا علاج مقابله با آنان را تکیه به اقتدار ملی و توان داخلی و محکم کردن ساختار درونی کشور می داند، چون با تکیه بر توان خود، استقامت آن ها را شکسته و در مقابل استکبار پیروز خواهیم شد.

حجت الاسلام شیخ با بررسی نقش دولت در فرهنگ سازی حمایت از تولیدات داخلی، نقش و وظایف دولت در توسعه فرهنگ کار و اشتغال و همچنین نقش مردم در تولید و استفاده از توان داخل، به بیان راهکارهایی در این زمینه  پرداخت.

وی، یکی دیگر از راهکارهای تضعیف کشور توسط مستکبرین را سوءاستفاده از مفاهیم لغاتی همچون آزادی و الغای آزادی بیان نداشتن دانست و اضافه کرد: از ابتدا، دین اسلام با آزادی مشکلی نداشته است، چنانکه امام حسین(ع) زمانی که شعار هیهات من الذله را سر می دهد به معنای استکبار ستیزی است که هرگز زیر بار یزید و یزیدیان زمان نمی رود.

مبل حوزه خاطرنشان کرد: بحث مهدویت، از عوامل امیدبخش در جامعه است، دشمن به دنبال خاموش کردن چراغ مهدویت است زیرا مهدویت، امید به فردایی بهتر را در جامعه بارور می کند.

حجت الاسلام شیخ در پایان به نقش مسئولین در تقویت روحیه استکبار ستیزی اشاره کرد و گفت: مسئولین در این شرایط بیماری به وجود آمده، باید تلاش کنند تا بارهای اضافه بر دوش مردم را سبک تر نمایند تا عاملی برای گلایه و شکایت مردم به وجود نیامده و مردم بتوانند با امید به آینده به زندگی ادامه دهند.