مدیر مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان:

طلاب خواهر معارف الهی را در جهت تهذیب افراد جامعه فرا گیرند

شناسه خبر : 98900

1399/09/07

تعداد بازدید : 144

طلاب خواهر معارف الهی را در جهت تهذیب افراد جامعه فرا گیرند
مدیر مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان گفت: طلاب خواهر با تأسی از سیره حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) در راه یادگیری مسائل دینی و معارف الهی گام بردارند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، خانم شمسی طاهری در نشست پژوهشی که با محوریت «جایگاه علمی حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها)» به صورت مجازی برگزار شد، با اشاره به شخصیت و جایگاه والای کریمه اهل بیت(سلام الله علیها) بیان کرد: در وصف شخصیت حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) امامان معصوم(علیهم السلام) ایشان را تمجید کرده و تمام بزرگان و عالمان دینی در مقابل مقام و جایگاه والای ایشان سر تعظیم فرود آورده اند.

وی با استناد به روایت امام رضا(علیه السلام) «من زار معصومه بقم کمن زارنی»، تشریح کرد: زیارت حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) همسنگ و هم تراز زیارت برادر بزرگوار ایشان، امام رضا(علیه السلام) است.

مدیر مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان در ادامه مباحث خود افزود: بر اساس روایات اهل بیت(علیهم السلام) زیارت کریمه اهل بیت(سلام الله علیها) اگر از روی معرفت باشد، سبب بهشتی شدن و عاقبت بخیری انسان می شود.

طاهری با استناد به روایت امام صادق(علیه السلام) «تدخل بشفاعتها شیعتی الجنه بأجمعهم»، به مقام شفاعت حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) اشاره کرد و گفت: ایشان مانند ائمه اطهار(علیهم السلام) از مقام شفاعت برخوردار بوده و همه شیعیان با شفاعت ایشان وارد بهشت می شوند.

وی با اشاره به روایت امام صادق(علیه السلام) «ستخلو کوفه من المومنین و یازر عنها العلم کما تازر الحیه فی حجرها ثم یظهر العلم ببلده یقال لها قم و یصیر معدنا للعلم و الفضل ..»، تشریح کرد: به واسطه آمدن حضرت معصومه(سلام الله علیها) به شهر قم و برخورداری ایشان از مقام علمی، علوم اهل بیت(علیهم السلام) به این شهر سرازیر شده و منشأ نشر معارف الهی قرار گرفت که به سبب آن اساتید، بزرگان و عالمان دینی تربیت شده تا علوم ائمه اطهار(علیهم السلام) و معارف اسلامی را به سراسر جهان نشر دهند.

استاد حوزه با بیان این که محل رشد، نمو و تربیت حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) خاندانی بود که مخزن اسرار دانش الهی و منبع علم و معرفت شمرده می شد، به جایگاه علمی ایشان اشاره کرد و افزود: حضور حضرت معصومه(سلام الله علیها) در کنار پدری همچون امام موسی کاظم(علیه السلام) و برادری مانند امام رضا(علیه السلام) که از علم لدنی برخوردار بودند، سبب شد آن حضرت از نظر علمی و آگاهی به مسائل دینی و معارف اسلامی به حد بالایی از رشد علمی برسد تا آن جا که گاهی در نبود پدر بزرگوار خویش، به پرسش های دینی و فقهی شیعیان پاسخ می دادند.

طاهری یکی از برکات وجود حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) در شهر قم را به وجود آمدن حوزه های علمیه و گسترش آن در کشور و تربیت بانوان فرهیخته، بصیر و آگاه به مسائل دینی دانست و خاطرنشان کرد: طلاب علوم دینی با تأسی از سیره حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) در راه یادگیری مسائل دینی و معارف الهی گام برداشته و خود را به علم و دانش اهل بیت(علیهم السلام) مجهز کرده و از آن علوم برای تهذیب و تربیت خود و جامعه اسلامی بهره گیرند.