مبلغ مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) کلاله:

نسل جوان با یک انرژی متراکم و تازه انقلاب اسلامی را پیش ببرد

شناسه خبر : 98917

1399/09/08

تعداد بازدید : 124

نسل جوان با یک انرژی متراکم و تازه انقلاب اسلامی را پیش ببرد
خانم آبام مبلغ مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) کلاله گفت: جوانان 19 و20 ساله در سال های دفاع مقدس جزء سرداران و فرماندهان بوده اند که می توانند با یک انرژی متراکم و تازه، انقلاب اسلامی را به جلو ببرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، خانم آبام در در نشستی مجازی در جمع طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) شهرستان کلاله بیان کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب با مخاطب قرار دادن جوانان و بیان پیشینه وقوع انقلاب و دشواری های آن، دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی ایران را برشمردند.

وی خاطرنشان کرد: انتخاب نسل جوان به عنوان مخاطب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب، در حقیقت انتخاب یک انرژی جدید برای انقلاب اسلامی بوده و مأموریتی برای جوانان نسل امروز است که وظیفه خطیر پیشبرد گام بزرگ دوم انقلاب را به عهده دارند تا محصول تلاش چهل ساله نسل گذشته را گسترش دهند.

مبلغ مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) کلاله افزود: راهی که نسل گذشته تا کنون طی کرده اند، فقط قسمتی از مسیر افتخارآمیز به سوی آرمان‌های بلند نظام جمهوری اسلامی بوده است و دنباله این مسیر که به دشواری گذشته نیست، باید با همت، هوشیاری، سرعت عمل و ابتکار جوانان طی شود.

خانم آبام تأکید کرد: مطالعه تاریخ چهل ساله انقلاب اسلامی به خوبی نقش مهم جوانان را در پیشرفت روزافزون ایران در عرصه های مختلف به ویژه علمی نمایان کرده است؛ در چهل سال گذشته، در هر عرصه ای که جوانان متعهد و انقلابی ورود پیدا کردند، به خوبی خوش درخشیدند و امروز هم با ورود انقلاب اسلامی به دهه پنجم، نقش جوانان متعهد بیش از پیش مورد توجه است.

وی تحقق انقلاب اسلامی ایران را برخاسته از اصل بنیادین ولایت فقیه و هدیه ای الهی دانست و افزود: اینک که در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی هستیم؛ انقلابی که با تجربه چهل سال شکوه و اقتدار، خود را در جهان معاصر به عنوان "انقلاب ماندگار"به اثبات رسانده است، انقلابی که با همه انقلاب های شناخته شده رایج تفاوت جوهری داشته و برخاسته از اسلام جامع و ناب محمدی است؛ از این رو، بار مسؤلیت را بر دوش دوستداران بسی سنگین تر می کند.

مبلغ حوزه افزود: بر هرکس در هر موقعیت و منزلتی واجب و ضروری است که فرمایش رهبر معظم انقلاب در بیانیه مهم و راهبردی گام دوم انقلاب اسلامی که به خصوص نسبت به جوانان تأکید ورزیدند و شکی نیست که تعمق در محتوای بیانیه مذکور، هدایتگر ما در مسیر کشف ضرورت های پیش رو و ساز و کارهای دفاع آگاهانه و مقتدرانه از آرمان‌های انقلاب اسلامی خواهد بود، مورد توجه قرار دهد.