فرزند شهید فخری‌زاده:

شهادت پدرم نشان از هراس استکبار جهانی از علم ایران است/با شهادت فخری‌زاده‌ها پیشرفت علمی متوقف نمی‌شود

شناسه خبر : 99063

1399/09/12

تعداد بازدید : 215

شهادت پدرم نشان از هراس استکبار جهانی از علم ایران است/با شهادت فخری‌زاده‌ها پیشرفت علمی متوقف نمی‌شود
فرزند شهید فخری‌زاده، پدر خود را شهید علم و اندیشه نامید و اظهار کرد: استکبار جهانی و در رأس آن رژیم صهیونیستی از جریان علم در ایران می‌ترسد که این ترس موجب به شهادت رساندن شهید فخری‌زاده شد هر چند تاثیرات تولیدات علمی این شهید بزرگوار نه فقط برای ایران بلکه برای بشریت ماندگار شده است.
به گزارش خبرگزاری کوثر، حامد فخری‌زاده در گفت‌وگویی اختصاصی با تلویزیون اینترنتی کوثر با بیان اینکه خون شهدا درخت انقلاب را آبیاری کرده است، اظهار کرد: شهادت شهیدان موجب خیر و برکات بسیار برای انقلاب و نظام اسلامی خواهد بود.
وی اضافه کرد: شهید فخری‌زاده در کنار اینکه یک مدیر مدبر و رهبر به تمام معنا بود و ما باور نمی‌کردیم این فردی که در خانه و خانواده ما است همان فردی باشد که در محل کار است؛ ایشان به دور از مسائل کاری، صادقانه به خانواده عشق می‌ورزید و نهایت سعی خود را می‌کرد تا در مدت زمان کوتاهی که در منزل حضور دارد همه وجود خود را در اختیار خانواده قرار دهد و از هیچ کمک و محبتی به همسر و فرزندانش دریغ نمی‌کرد.
فرزند شهید محسن فخری‌زاده با بیان اینکه شهید فخری‌زاده برای اعضای خانواده خود رفیق، سنگ‌صبور، مشاور و همراه بود، عنوان کرد: ما از احساس، عاطفه و کمک پدرانه هیچ چیزی کم نداشتیم و این موضوع را همه اعضای بارها مطرح کرده‌اند.
وی گفت: شاید بنده هم در معرفی شهید فخری‌زاده ناتوان باشم چراکه بسیاری از مسائل کاری و دستاوردهای ایشان در حوزه‌های مختلف ناگفته می‌ماند مگر اینکه ما گاهی در محل کار شهید حضور می‌یافتیم و خود برخی موضوعات را متوجه می‌شدیم.
فخری‌زاده تصریح کرد: شهید فخری‌زاده یک رهبر به تمام معنا بود چراکه محال بود کاری را به دیگران بگوید اما خودش آن را انجام نداده باشد یا اینکه با فردی که به او کاری را می‌سپارد همراه نشود.
وی ادامه داد: همیشه یاد خداوند را در ذهن خود داشت و به همه همکاران خود می‌گفت که شما فقط برای رضای خداوند متعال کار می‌کنید به همین علت اگر کمبودی هم وجود دارد باید بدون توجه به آن آنچه که می‌توان را انجام داد.
فخری‌زاده یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پدر خود را خلق دانش و تولید علم دانست و افزود: آن شهید در برنامه‌ریزی و خرد کردن پروژه‌ها واقعیات را درنظر می‌گرفت و نگاه واقع‌بینانه داشت،  هیچگاه نگاه کوتاه مدتی به مسائل نداشت و تلاش می‌کرد تا پروژه‌ها را اجرا کند که تاثیرات شگرف بلند مدت برای کشور داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه شهید فخری‌زاده همیشه با همه همکاران در هر سطحی رفاقت صادقانه داشته است، عنوان کرد: هیچگاه یاد ندارم که همکاران نزد پدر احساس سنگینی و سختی کنند و نتوانند ارتباط لازم را با او برقرار کنند.
فرزند شهید فخری‌زاده با بیان اینکه شهید فخری‌زاده با شهادت به آرزوی 20 ساله خود رسید، عنوان کرد: ایشان در جمع‌های مختلف از شهادت صحبت می‌کردند اما صحبت‌ها به دلایلی ضبط نمی‌شد، بعد از شهادت حاج قاسم نیز این صحبت‌ها بیشتر شد؛ می‌گفتند: «کسی شهید نمی‌شود مگر اینکه در زمان حیاط شهید شده باشد، درب باغ شهادت باز است اما باید در زندگی شهید شوید تا به مقام شهادت نائل شوید».
وی گفت: آن شهید همیشه به من می‌گفت که اگر اتفاقی برای محافظان بیافتد بعدا چگونه جواب خانواده آن‌ها را بدهم؛ محافظ شهید فخری‌زاده هم می‌گوید وقتی که خود را حائل بدن محسن فخری‌زاده قرار دادم، این شخصیت به من گفت که بگو بچه‌ها (دیگر محافظان) از ماشین بیرون نیایند، آن‌ها خانواده دارند و من شرمنده خانواده‌های آن‌ها می‌شوم.
فخری‌زاده، با بیان اینکه این شهید از نظر عرفانی به جایگاه بالایی رسیده بود، عنوان کرد: ایشان هیچ موقع مطالعات عرفانی و فلسفی خود را قبل و بعد از نماز صبح ترک نمی‌کردند؛ علاوه بر اینکه قرآن را بسیار تلاوت می‌کرد نسبت به تفسیر قرآن کریم نیز نگاهی ویژه داشتند.
وی با بیان اینکه شهید فخری‌زاده شخصیتی بسیار متواضع داشت، مطرح کرد: اگر کسی او را در کوچه و خیابان می‌دید متوجه جایگاه و شخصیت او نمی‌شد چراکه ایشان با افراد عادی هیچ فرقی نداشتند.
فخری‌زاده، پدر خود را شهید علم و اندیشه نامید و اظهار کرد: استکبار جهانی و در رأس آن رژیم صهیونیستی از جریان علم در ایران می‌ترسد که این ترس موجب به شهادت رساندن شهید فخری‌زاده شد هر چند تاثیرات تولیدات علمی این شهید بزرگوار نه فقط برای ایران بلکه برای بشریت ماندگار شده است.
وی ادامه داد: برای پدر نیز بسیار مهم بود که ایران همیشه در تولید علم و دانش سرآمد باشد به همین علت شهید فخری‌زاده همیشه در این مسیر گام برمی‌داشت.
فرزند شهید فخری‌زاده گفت: خون فخری‌زاده‌ها، سلیمانی‌ها، احمدی روشن‌ها و شهریاری‌ها همانند گندمی در خاک فرو می‌رود و خوشه خوشه بیرون می‌آید و این خاک و نظام فخری‌زاده و سلیمانی پرور است و استکبار جهانی نباید فکر کند که با شهادت فخری‌زاده‌ها می‌تواند پیشرفت را در حکومت جمهوری اسلامی ایران متوقف کند و موجب ترس شود.