استاد حوزه:

قبول نصیحت از شخص خیرخواه، مورد نیاز مؤمن است

شناسه خبر : 104218

1399/12/05

تعداد بازدید : 60

قبول نصیحت از شخص خیرخواه، مورد نیاز مؤمن است
استاد حوزه در جمع خواهران طلبه شهرستان اردکان گفت: کسب توفیق از جانب خدا، وجود اندرزگوی باطنی و قبول نصیحت از شخص خیرخواه از موارد مورد نیاز مؤمن است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه علمیه خواهران از یزد، حجت الاسلام و المسلمین رضا جعفری  در جمع طلاب مرکز تخصصی فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) اردکان ضمن تبریک ولادت امام جواد(علیه السلام) ماه رجب را ماه ریزش رحمت الهی دانست و با ذکر روایتی از امام جواد(علیه السلام) کسب توفیق از جانب خدا، وجود اندرزگوی باطنی و قبول نصیحت از شخص خیرخواه را از اموری دانست که مؤمن به آن نیازمند است و از نظر آن امام مورد نیاز مؤمن دانست.

استاد حوزه با بیان اعمال مستحبی ماه رجب صدقه دادن، توبه و استغفار را از اعمال این ماه دانست و تأکید کرد: یکی از اعمال سفارش شده این ماه زیارت امام حسین(علیه السلام) است و  در صورت عدم امکان زیارت حضوری می‌توان از زیارت از راه دور، حتی با سلامی بهره برد.

حجت الاسلام و المسلمین جعفری ضمن تأکید بر روزه روز 27 رجب که روز مبعث پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) است گفت: روزه این روز برابر با روزه 60 ماه و در نقلی برابر با روزه 60 سال دانسته  شده و به اعتقاد امامیه افضل عمره‌ها عمره رجبیه است.

وی در بیان وجه تسمیه این ماه، واژه رجب را نام نهری در بهشت خواند و با ذکر روایاتی در این خصوص و توصیف ویژگی‌های آن، این نعمت را نصیب کسانی دانست که توفیق روزه گرفتن در این ماه را داشته باشند و در پایان بعضی دعاهای سفارش‌شده در این ماه از کتبی مثل مفاتیح الجنان یادآور شده و سفارش به تلاوت آن‌ها کرد.