مدیر مدرسه علمیه امام حسین(ع) قصرشیرین:

"دوره معرفت شناسی مهدویت" ویژه مبلغان، طلاب و دانش آموختگان مدرسه علمیه خواهران امام حسین(ع) قصرشیرین برگزارشد

شناسه خبر : 105740

1400/01/30

تعداد بازدید : 29

مدیر مدرسه علمیه امام حسین(ع) قصرشیرین استان کرمانشاه گفت: به منظور تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و بیانیه گام دوم انقلاب، دوره "معرفت شناسی مهدویت" ویژه مبلغان، دانش آموختگان و طلاب به صورت مجازی در سامانه سیما برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم نجفی، مدیر مدرسه علمیه امام حسین(ع) قصرشیرین، با اشاره به اهمیت برگزاری "دوره معرفت‌شناسی مهدویت" ویژه مبلغان، دانش آموختگان و طلاب گفت: این دوره آموزشی، در راستای منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در تبیین زمینه سازی ظهور حضرت ولی عصر(عج) و با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، و با هدف آشنایی مبلغان و طلاب با معارف مهدویت و انتقال آن به سطح جامعه و پاسخگویی به مسائل مهدویت و شبهات برگزارشد.

وی در ادامه گفت: این دوره طی15جلسه یک ساعته با تدریس حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان، استاد موسسه بنیاد امامت برگزار و فایل های صوتی هر جلسه داخل کانال ایتا جهت استفاده بقیه طلاب نیز بارگذاری شده است.

مدیر مدرسه علمیه امام حسین(ع) قصرشیرین، افزود: در این دوره، مباحثی چون مقدمات ورود به مباحث مهدویت، اهمیت و ضرورت مباحث شناخت امام عصر(ع) بیان شد.

خانم نجفی اظهار داشت: همچنین استاد این دوره به اهمیت معرفت امام زمان(عج) در روایات اسلامی، راههای شناخت امام عصر(عج)، ذکر آیاتی مربوط به آن حضرت، علائم ظهور حضرت حجت علیه السلام، فوائد امام غایب درعصرغیبت، آثار دعا بر امام زمان عج، جلوه های محبت امام زمان(عج) و پاسخ به شبهات پرداختند. از دیگر مباحث ارائه شده در این دوره، معرفی منابع مربوط به هر کدام از موضوعات جلسات دوره بود که این منابع جزء منابع معتبر و دسته اول در کانال ایتا و به صورت نرم افزاری نیز قابل تهیه می باشد.

در پایان دوره، معاونت فرهنگی به منظور عمق بخشی به مباحث مطرح شده در دوره "معرفت شناسی مهدویت"، مسابقه ای از محتوای دوره و منابع آن با جوایز نقدی برگزار کرد.