بررسی راهکارهای درمان حرام خواری در کتاب درمان "حرام خواری" استادحوزه علمیه الزهرای بندرعباس

شناسه خبر : 105849

1400/01/29

تعداد بازدید : 28

بررسی راهکارهای درمان حرام خواری در کتاب درمان
استاد مدرسه علمیه الزهرا(س) بندرعباس گفت: کتاب "درمان حرام خواری؛ راهکارهای قرآنی و روایی" با شمارگان ۳۰۰ نسخه به چاپ رسید.
به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم فاطمه عابدینی در گفتگویی بیان کرد: کتاب "درمان حرام خواری؛ راهکارهای قرآنی و روایی" با شمارگان ۳۰۰ نسخه توسط مرکز نشر هاجر (ناشر تخصصی زن و خانواده) در سال ۱۴۰۰ به چاپ رسید.
 
 مولف کتاب، با اشاره به ضرورت بررسی موضوع حرام خواری و درمان آن در جامعه عنوان کرد: کسب مالِ بیشتر، مورد توجه برخی از مردم بوده و مشکلات اجتماعی و اقتصادی در جامعه فراوان است. لذا حرام خواری یکی از آسیب‌های جدی بوده که به نوعی افراد جامعه به آن مبتلا هستند.
 
خانم فاطمه عابدینی با اشاره به اینکه برخی از افراد به جهت شدت علاقه و وابستگی به مال دنیا، سعی در به دست آوردن آن از هر راهی دارند و گاهی به توجیه آن می‌پردازند، تصریح کرد: کسانی هستند که با عناوین گوناگون مانند هدیه و شیرینی و با حیله های مختلف، ربا و رشوه می گیرند. حتی در برخی ادارات دولتی و غیردولتی نیز اختلاس و رشوه های کلان در میان مدیران گاهی دیده می‌شود.
 
استاد مدرسه علمیه الزهرا(س) بندرعباس، با بیان اینکه برخی از مصادیق حرام خواری مانند سرقت، احتکار، گران‌فروشی و کم‌فروشی در جامعه کنونی به معضل بزرگی تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت کسب درآمد و تاثیر آن در حیات فردی و اجتماعی و آثار مخرب لقمه حرام بر فرد و اجتماع و خطرات نابود کننده و گمراه کننده آن، ضرورت دارد پیرامون این موضوع در آیات قرآن و روایات معصومین(علیهم‌السلام) نسبت به عدم تجاوز به حقوق دیگران و نهی از حرام خواری پرداخته و تبلیغ شود.
 
وی اظهار داشت: برای رفع معضل بزرگ حرام خواری، ابتدا نیازمند شناخت مصادیق آن و سپس ارائه راهکارهای اصولی و عمیق و اساسی بوده تا فرد و جامعه را از ارتکاب این عمل باز دارد و این کتاب سعی دارد این موارد را برای پژوهشگران و متدینان جامعه بیان کند.