تشریح برنامه های ماه مبارک رمضان موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمه معصومه(س) بندرعباس

شناسه خبر : 105910

1400/01/28

تعداد بازدید : 30

تشریح برنامه های ماه مبارک رمضان موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمه معصومه(س) بندرعباس
معاون فرهنگی موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمه معصومه(س) بندرعباس، از برگزاری برنامه های مختلف از جمله نجوای عاشقانه، طنین احکام، همیار سلامت، سحرخیزان کوچک و غربت آسمانی در ماه مبارک رمضان در این حوزه خبرداد.
به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم زبیده قائمی‌فر، معاون فرهنگی موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمه معصومه(س) بندرعباس، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه پر خیر و برکت رمضان بیان داشت: ماهی بهتر از ماه رمضان برای پاک کردن روح و جسم از آلودگی‌ها وجود ندارد؛ چرا که در این ماه نفس‌های انسان تسبیح، خواب او عبادت و دعاهای وی مستجاب است.
 
کارشناس دینی ضمن تاکید بر اهمیت و بزرگی این ماه اظهارداشت: موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمه معصومه(س) برنامه‌هایی را تدارک دیده تا طلاب بتوانند از فرصت موجود به خوبی استفاده کنند.
 
وی "نجوای عاشقانه" را عنوان یکی از برنامه های این ماه خواند و اذعان کرد: تولید محتوا و عکس نوشته‌ی دعای هر روز ماه مبارک رمضان همراه با شرح و تفسیر دعا و انتشار در فضای مجازی با نام "نجوای عاشقانه" یکی از برنامه های فرهنگی این ماه است.
 
خانم قائمی فر، "طنین احکام" را از دیگر برنامه ها خواند و خاطرنشان کرد: تهیه و تولید عکس‌نوشته‌ی سوالات احکام در زمینه روزه و مباحث پیرامون آن توسط طلاب و انتشار در فضای مجازی، یکی دیگر از برنامه های فرهنگی موسسه است.
 
کارشناس دینی، به برگزاری نشست هفتگی تغذیه سالم با عنوان "همیار سلامت" اشاره کرد و افزود: برگزاری نشست هفتگی تغذیه سالم از دیدگاه طب اسلامی و تولید عکس‌نوشته از مباحث مطرح شده و انتشار در فضای مجازی نیز توسط طلاب در این ماه صورت می‌گیرد.
 
معاون فرهنگی موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمه معصومه(س)، به "رزمایش مساوات" در این ماه اشاره و اذعان کرد: رزمایش مساوات و تهیه بسته های معیشتی توسط طلاب و توزیع بین طلاب نیازمند در ایام ماه مبارک رمضان از دیگر برنامه های فرهنگی موسسه در این ماه است.
 
خانم قائمی فر، از برنامه ای به نام "سحرخیزان کوچک" ویژه فرزندان طلاب نیز یاد کرد و افزود: جشن روزه اولی ها ویژه فرزندان طلاب در ماه مبارک رمضان همراه با مسابقه بهترین خاطره از ماه مبارک رمضان، ارسال عکس از سفره سحر و افطار، نقاشی و دلنوشته ای به خدا نیز از جمله برنامه های فرهنگی این ماه است.
 
وی "غربت آسمانی" را از دیگر برنامه‌ها خواند و افزود: برگزاری مسابقه از شرح دعاع افتتاح در سه مرحله با موضوع امام‌شناسی ویژه خانواده‌های طلاب نیز فرصتی دیگر برای بهره بردن از این ماه است.
 
کارشناس دینی، در پایان از برنامه‌های فرهنگی مثل ماه، آیات زندگی، انتخاب اصلح و راه بهشت نیز نام برد و تصریح کرد: برگزاری نشست های اخلاقی به صورت هفتگی، نشست قرآنی همراه با بیان تفسیر سوره احزاب، برگزاری نشست بصیرتی و جزءخوانی قرآن به صورت روزانه در فضای مجازی و حضوری برای کادر مدرسه از دیگر برنامه‌های ماه مبارک رمضان در جهت استفاده درست از فرصت ها است.