مدیر مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) فریدونکنار:

رسالت زن شیعه در عصر غیبت، بالندگی معرفتی خویش و خانواده است/ گذری بر فعالیت‎‌های مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) فریدونکنار

شناسه خبر : 105940

1400/01/28

تعداد بازدید : 42

رسالت زن شیعه در عصر غیبت، بالندگی معرفتی خویش و خانواده است/ گذری بر فعالیت‎‌های مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) فریدونکنار
مدیر مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) فریدونکنار گفت: جامعه‌ای، به مراتبِ عالی تربیت الهی و بینش اسلامی دست می‌یابد که مادران را به رشد و تعالی فضائل انسانی برساند، زیرا رسالت زن شیعی در عصر غیبت، بالندگی معرفتی خویش و خانواده است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم کامرانی، مدیر مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) فرویدونکنار در گفت‌وگویی، با اشاره به فرمایش حضرت امام(ره) اظهارداشت: نیمی از جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند که تربیت نیم دیگر نیز بر عهده آنان است که اگر به این مهم توجه کنیم، به ضرورت و لزوم علم‌جویی دینی و معرفتی جامعه زنان پی خواهیم برد.

وی افزود: جامعه‌ای، به مراتبِ عالی تربیت الهی و بینش اسلامی دست می‌یابد که مادران، جرعه‌نوش شراب علوم آل الله بوده و از آورده چنین سفره‌ای، فرزندان خود را شیره جان بخشیده و به رشد و تعالی فضائل انسانی برسانند. رسالت زن شیعی در عصر غیبت، بالندگی معرفتی خویش و خانواده بوده و این هدف با محوریت قرار دادن کسب علوم قرآن کریم و اهل البیت(علیهم السلام) می‌تواند محقق شود.

*تحصیل 70 طلبه در مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) فرویدونکنار

در ادامه این گفت‌وگو خانم شکری معاون آموزش این مدرسه علمیه، اعلام کرد: این مدرسه دارای 87 طلبه است که 13 نفر از آن‌ها فارغ التحصیل شدند و 4 نفر در حال تدوین مقاله پایانی بوده و همچنین 6 نفر از این طلاب در حال تحصیل در سطح 3 و نیز 4 نفر در حال تحصیل در دانشگاه مازندران در رشته‌های ادبیات عرب و مدرسی معارف هستند.

وی تصریح کرد: تعدادی از دانش‌آموختگان ما در سمت همکار معاونین، استادیاری و گروه پشتیبان جهت تقویت علمی طلاب فعالیت دارند.

*جزئیاتی از فعالیت‌های پژوهشی این مدرسه علمیه

همچنین خانم حبیبیان، معاون پژوهش مدرسه علمیه حضرت آمنه(سلام الله علیها) گفت: از جمله فعالیت‌های پژوهشی مدرسه؛ شرکت طلاب در جشنواره علامه حلی، رشد و ارائه پایان‌نامه و مقالات مرتبط به حیطه درسی است که 2 نفر در جشنواره علامه حلی، یک نفر در جشنواره رشد و یک نفر در جشنواره بانوامین برگزیده شدند.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری دوره‌های مهارت افزایی برای اساتید و طلاب در جهت ارتقاء مهارت‌های پژوهشی و برگزاری سیر مطالعاتی نهج‌البلاغه و همچنین نشست‌های علمی پژوهشی و کرسی آزاداندیشی و میزگرد در موضوعات مختلف از جمله فعالیت‌های جاری این مدرسه است.

*فعالیت 30 مبلغ در مدرسه علمیه حضرت آمنه(سلام الله علیها)

سپس، خانم عمادی معاون فرهنگی این مدرسه علمیه، با اشاره به فعالیت های فرهنگی این مدرسه بیان کرد: تعداد مبلغان ما بالغ بر 30 نفر است که به‌صورت گسترده در مدارس، ستاد اقامه نماز و غیره مشغول به تبلیغ هستند.

وی تاکید کرد: با توجه به اهمیت موضوع پذیرش، فعالیت‌های فرهنگی این مدرسه جهت پذیرش طلبه در سال 1401-1400حضور و ارتباط با نهادهای مختلف شهرستان از جمله: آموزش و پرورش جهت ارسال کلیپ و تیزر تبلیغاتی در گروه‌های درسی دانش‌آموزان، روابط عمومی شهرستان جهت تبلیغ در کانال سلام بانو و کانال شهر زیبای بابلسر، سازمان تبلیغات اسلامی جهت هماهنگی با ائمه جماعات روستاها و شهر، فرمانداری و شهرداری برای نصب بنر در سطح شهر، ارسال پیامک گروهی برای دختران و زنان 20 تا 40 سال و پخش برگه‌های تبلیغاتی و نصب بنر در روستاهای اطراف توسط طلاب این مدرسه است.

*حمایت مدرسه از نیازمندان

در پایان، خانم فرسوی، سرپرست اداری مالی مدرسه حضرت آمنه(سلام الله علیها) اعلام کرد: این مدرسه علمیه با مساحت 220 متر و 2 طبقه بنا شده که شامل سالن اجتماعات، فرهنگی، پژوهش، کلاس‌های درس، بیت القرآن، مهد کودک، پیش دبستانی و مرکزنیکوکاری حضرت آمنه(سلام الله علیها) است.

وی به‌عنوان مسئول اجرایی مرکز نیکوکاری این مدرسه علمیه، اهم فعالیت‌های این واحد را تعمیرات مسکن برای خانواده‌های بی‌سرپرست، اعطای کمک های مالی، کمک هزینه دارو و درمان، ذبح 7راس گوسفند و یک راس گاو و پخش آن در میان طلاب و نیازمندان سطح شهر، تهیه غذای گرم برای خانواده‌های نیازمند، تهیه بسته سبد کالا در طرح مواسات مومنانه، کلاس‌های مشاوره برای همسران طلاب و مادرانشان برشمرد.