همایش ملی «فرهنگ انتظار و راهبرد مقاومت در مکتب شهید سلیمانی» فراخوان مقاله داد

شناسه خبر : 105957

1400/01/28

تعداد بازدید : 36

همایش ملی «فرهنگ انتظار و راهبرد مقاومت در مکتب شهید سلیمانی» فراخوان مقاله داد
همایش ملی فرهنگ انتظار و راهبرد مقاومت سلیمانی که با همکاری مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران و دیگر نهادهای حوزوی برگزار می شود، فراخوان مقاله داد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، همایش ملی «فرهنگ انتظار و راهبرد مقاومت در مکتب شهید سلیمانی» از سوی پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و با همکاری و مشارکت نهادهای علمی حوزوی از جمله مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران برگزار می شود.

این همایش که به منظور تبیین آموزه های دینی مرتبط با مسأله انتظار فراخوان شده است دارای ۱۰ محور اصلی از جمله «مقدمات و مفاهیم فرهنگی انتظار در مکتب سلیمانی»، «شخصیت شناسی سردار سلیمانی بر اساس آموزه‌های انتظار»، «جایگاه راهبرد مقاومت در مکتب سلیمانی»، «مکتب سلیمانی برآمده از مکتب امامین انقلاب اسلامی»، «مکتب سلیمانی الگو بخش استکبار ستیزی و ظلم ستیزی» است.

همچنین از دیگر محورهای اصلی همایش، «فرهنگ انتظار و راهبرد مقاومت در مکتب شهید سلیمانی» می‌توان به «مبانی و شاخص های انتظار راهبردی در مکتب سلیمانی»، «جایگاه راهبرد انتظار در مکتب سلیمانی»، «نقش دوسویه انتظار و مقاومت در مکتب سلیمانی»، «مکتب سلیمانی پیام‌آور اتحاد و همبستگی مسلمانان جهان» و «آمادگی و زمینه سازی ظهور در مکتب سلیمانی» اشاره کرد.

محورهای فرعی همایش در سایت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی درج شده و همچنین مقالات برگزیده در مجله علمی پژوهشی و مجموعه مقالات به چاپ خواهد رسید.

آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات به این همایش ملی تا اول تیر سال جاری و آخرین مهلت ارسال اصل مقالات دوم مرداد خواهد بود.

همایش ملی «فرهنگ انتظار و راهبرد مقاومت سلیمانی» همزمان با سالروز شهادت سردار سلیمانی در دی ماه 1400 برگزار خواهد شد.

علاقه مندان و به ویژه طلاب خواهر حوزه های علمیه خواهران در سراسر کشور جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به نشانی اینترنتی http://isca.ac.irمراجعه کنند.