راه اندازی و آغاز به کار انجمن زن و خانواده مدیریت حوزه علمیه خواهران هرمزگان

شناسه خبر : 105965

1400/01/29

تعداد بازدید : 45

راه اندازی و آغاز به کار انجمن زن و خانواده مدیریت حوزه علمیه خواهران هرمزگان
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران هرمزگان، از راه اندازی انجمن زن و خانواده در مدیریت حوزه علمیه خواهران همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم راضیه سلطان عباسی طی گفتگویی، با اشاره به اهمیت مسائل زن و خانواده و راه اندازی این انجمن گفت: دین مبین اسلام برای تمام مراحل زندگی انسان و همه اقشار اجتماع، پاسخی صحیح و جامع داشته و امروزه نیز با وجود مسائل و مشکلات متعددی که در حوزه زنان و خانواده در همه جوامع وجود دارد، پاسخ‌گویی صحیح به این نیازها ضروری به نظر می رسد.
 
وی تصریح کرد: امروز با توجه به هجمه های وسیع دشمن بر خانواده و قشر زن در جامعه لزوم راه‌اندازی پایگاهی برای رصد، وضعیت سنجی و پاسخ به نیازهای خانوادگی خصوصا از طریق مراکز دینی، بیش‌ از پیش بوده و امید است فعالیت های این انجمن بتواند حداقل در این استان گامی در این راستا بردارد.
 
خانم سلطان عباسی افزود: هم اکنون و با آغاز ماه مبارک رمضان، این انجمن در مدیریت استان هرمزگان و همچنین در مدارس کار خود را آغاز کرده، دبیران مشخص شده و تمامی برنامه ها و مسیرها برای رفع آسیب های حوزه زن و خانواده به یاری الهی پیش خواهد رفت. 
 
استاد حوزه در پایان یادآور شد: مدیریت حوزه علمیه خواهران هرمزگان از طریق مراکز مشاوره، انجمن های زن و خانواده و مراکز نیکوکاری کوثر در مدیریت و در مدارس، آماده پاسخگویی به نهادها و همچنین طلاب و خانواده های آنان در زمینه های دینی، اخلاقی، مشاوره، مشکلات خانوادگی، اجتماعی و حتی نیازهای اقتصادی در حد توان است.