معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران:

قفل همه دل‌ها و گره‌ها با محبت باز می‌شود/ بهترین عبادت دوست داشتن خلق خدا است

شناسه خبر : 105976

1400/01/29

تعداد بازدید : 28

قفل همه دل‌ها و گره‌ها با محبت باز می‌شود/ بهترین عبادت دوست داشتن خلق خدا است
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران با بیان این که دوست داشتن و محبت کردن کلیدی است که قفل همه دلها و گره‌ها را باز می کند، گفت: انسانیت در ماه مبارک رمضان، تمرین بیشتر محبت کردن نسبت به دیگران است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم معصومه ظهیری در چهارمین قسمت از برنامه فصل همدلی که از لایو معاونت فرهنگی حوزه های علمیه خواهران پخش شد، به موضوع مهرورزی و محبت در خانواده پرداخت و اظهار داشت: بحث مهرورزی و محبت در خانواده به عنوان پایه و اساس تشکیل خانواده، استمرار پایبندی به اصول و ارزش های خانواده و چاشنی حرکتی است.

وی با بیان این که محبت پیوند زندگی را مستحکم تر می کند و رابطه ها را رابطه با آرامش و خشنودی قرار می‌دهد، افزود: نکته دیگر اینکه در یک خانواده مهرورز براساس همدلی و مهربانی گره از کارها نیز باز شده و تسهیل در امور صورت می گیرد.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران ادامه داد: اگر ما اساس کار را دوست داشتن یکدیگر قرار دهیم، حال خوب و مهربانی در خانواده حاکم شده و فضا آرام می شود و در یک فضای دارای آرامش، تصمیمات انسان براساس عقل، رابطه او براساس محبت و طراحی و برنامه ریزی او با دقت بیشتری انجام می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: لازمه ورود ما در بعضی از اوقات این است که اساس کار را محبت و مهرورزی قرار دهیم و برای اینکه بتوانیم این فضا را نگه داریم همواره باید چاشنی محبت را همراه داشته و بر آن بیفزاییم.

خانم ظهیری، ماه رمضان را ماه تغییر، تحول و تعالی عنوان کرد و بیان داشت: در این ماه، ما یک سری از ضعف های خودمان را با تغییر به سوی بهسازی پیش می بریم، گاهی متحول می شویم و جایی نیز خودمان را در جریان زلال ماه عبادت و بندگی شست و شو داده و متحول می شویم.

وی گفت: گاهی انسان زمینه تعالی را فراهم می کند و با توجه به این که انسان خوبی است، خانواده بسیار سرحالی دارد و رابطه هایش براساس عشق و محبت جریان دارد اما می خواهد متعالی و بهتر شود؛ برای این کار ابزارهایی لازم دارد و باید محبت را در کلام، نگاه و رفتارش تعالی ببخشد و به دیگران منتقل کند و ماه رمضان بهترین فرصت برای رسیدن به تعالی است.

 معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران یکی از ابزارهای محبت در ماه مبارک رمضان را گذشت از خطاهای دیگران برشمرد و افزود: در این ماه اعضای خانواده نسبت به یکدیگر از خطاها بیشتر گذشت می کنند و قدرت خودنگهداری و کنترل نفس خودشان را بیشتر مراقبت می کنند که این امر باید گسترش پیدا کرده و جنبه اجتماعی پیدا کند.

وی ادامه داد: دوست داشتن و محبت کردن کلیدی است که قفل همه دلها و گره‌ها را باز می کند و راهکاری برای رسیدن به بسیاری از اهداف است.

خانم ظهیری در پایان بهترین عبادت را دوست داشتن خلق خدا دانست و اظهار داشت: انسانیت در ماه مبارک رمضان، تمرین بیشتر محبت کردن نسبت به دیگران است و ما باید محبت خود به خانواده و دیگران را به یک مدل تبدیل کنیم.