مقام معظم رهبری بر امیدآفرینی میان جوانان تاکید دارد

شناسه خبر : 105993

1400/01/30

تعداد بازدید : 20

مقام معظم رهبری بر امیدآفرینی میان جوانان تاکید دارد
استاد مدرسه علمیه فاطمة الزهرا(س) پارسیان گفت: نگاه ویژه رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم، خطاب به جوانان به عنوان محور تحقق پیشرفت است و باید به مسئله امیدآفرینی در این زمینه توجه خاص داشت.
به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم زهرا صدیقی، در میزگرد "راهکارهای جذب جوانان به معنویت از نگاه قرآن با توجه به گام دوم انقلاب" که با حضور طلاب مدرسه علمیه فاطمة الزهرا پارسیان استان هرمزگان در فضای مجازی برگزار شد، بیان کرد: معنویت، گمشده قرن حاضر است و جامعه صنعتی زده و تکنولوژیکال بشری در قرون اخیر بیش از گذشته به جای پرداختن به این نیاز مهم بشری، به اهداف پیشرفت اقتصادی و تکنولوژی پرداخته است.
 
استاد حوزه خواهران تصریح کرد: تاکید بیانیه گام دوم انقلاب مدنظر مقام معظم رهبری، افزایش امید در میان جوانان با رویکرد معنویت و دین است.
 
وی با بیان راهکارهای جذب جوانان به معنویت که اهمیت ویژه را می طلبد، بیان کرد: شناخت روحیات جوان، برخورد نیکو، محبت، برنامه های تفریحی، بیان جلوه های زیبای دین و بیان نکات مثبت شخصیت از عوامل جذب جوانان است.
 
خانم صدیقی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم در مورد جوانان اظهار داشت: یکی از شرایط پیروزی کشور، وجود نسل پرشور و متعهدی است که در صحنه های کار و تلاش حضور دارند.
 
وی با بیان اینکه نسل جوان، یکی از منابع بزرگی است که در اختیار هر کشور و ملتی می تواند باشد، اظهار کرد: معنویت را باید در نهاد جوان بوجود آورد و این جوان، به عنوان پتانسیل و انرژی بالقوه در زمان خودش، می تواند تحرک آفرین باشد.
 
 کارشناس دینی در پایان گفت: چه بسا همین جوانان، به عنوان شهدای زمان دفاع مقدس و دفاع از حرم، افتخار آفرین می شوند.