برگزاری سومین اردوی رضوان مدرسه علمیه حضرت فاطمه الزهرا(س) قم

شناسه خبر : 106153

1400/02/04

تعداد بازدید : 36

برگزاری سومین اردوی رضوان مدرسه علمیه حضرت فاطمه الزهرا(س) قم
معاون فرهنگی مدرسه علمیه حضرت فاطمه الزهرا(س) قم، از برگزاری اردوهای رضوان با حضور معاونین آموزش و فرهنگی مدرسه و مبلغان فعال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، سومین اردوی رضوان مدرسه علمیه حضرت فاطمه الزهرا(س)قم، در پایگاه بسیج محله کشاورز شمالی این شهر برگزار شد.

در این جلسه، که جمعی از خواهران بسیجی و بانوان ساکن این منطقه حضور داشتند، معاون آموزش مدرسه علمیه حضرت فاطمه الزهرا(س)، در سخنانی با اشاره به شرایط پذیرش حوزه های علمیه خواهران، بیان کرد: خواهران با داشتن مدرک حداقل دیپلم می توانند در این مدرسه ثبت نام کنند و خواهرانی که در حال تحصیل در مدارس راهنمایی هستند، جهت ثبت نام می توانند به مدرسه حضرت خدیجه(س) مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: خواهران پذیرش شده پس از گذراندن واحدهای آموزشی در طول پنج سال، موفق به اخذ مدرک سطح دو و ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و نیز اشتغال به کار در مدارس آموزش پرورش و سایر مراکز علمی- فرهنگی می شوند.

سپس خانم اطیابی، مبلغ اعزامی مدرسه، پس از بیان خاطراتی شیرین در مورد ثبت نامشان در حوزه علمیه، تصریح کرد: علم نافعی که یادگیری آن برای دنیا و آخرت انسان لازم و ضروریست، علم دین است و تا علوم دینی و اسلامی و آموزه های وحیانی به جوانان تعلیم داده نشود و جوان بدون آگاهی از واجبات و محرمات، وارد دیگر عرصه های علمی شود، با آفاتی مواجه خواهد شد که به ضرر دنیا و آخرتش تمام می شود.

وی ادامه داد: با توجه به تهاجم فرهنگی دشمن که به صورت شبانه‌روزی، برای انحراف نوجوانان و جوانان ما،  عملیات روانی و.. در فضای مجازی و حقیقی به راه انداخته است، وظیفه شما مادران دلسوز است که با تشویق فرزندانتان به یاد گیری علوم دینی در حوزه های علمیه، نقشه دشمن را نقش بر آب کنید.

خانم اطیابی در پایان گفت: شهدا با نثار جانشان زمینه را برای فراگیری این علوم آماده کرده اند و هم اکنون وظیفه ماست که برای حفظ نظام و ادامه راه شهدا تلاش کنیم و بی تفاوت نباشیم.

شایان ذکر ست در دومین اردوی رضوان که با هدف اطلاع رسانی در امر پذیرش حوزه های علمیه خواهران صورت گرفت، همراه با تبلیغ چهره به چهره، سخنرانی انگیزشی، مشاوره طب اسلامی، برگزاری غرفه کودکان و بازارچه اقتصادی با محصولات طبی و فرهنگی بود.