مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل:

تأسیس مراکز پیش‌دبستانی با رویکرد اسلامی و استفاده از ظرفیت طلاب خواهر در امر تربیت نوآموزان، از طرح‌های دردست اجرای مدیریت استان است

شناسه خبر : 106217

1400/02/06

تعداد بازدید : 53

تأسیس مراکز پیش‌دبستانی با رویکرد اسلامی و استفاده از ظرفیت طلاب خواهر در امر تربیت نوآموزان، از طرح‌های دردست اجرای مدیریت استان است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل، تلاش برای نقش‌آفرینی موثر در تربیت انسان‌های شایسته را مهم‌ترین رویکرد حوزه‌های علمیه دانست و تأسیس مراکز پیش‌دبستانی با رویکرد اسلامی و استفاده از ظرفیت طلاب خواهر در امر آموزش و تربیت نوآموزان در تمام مدارس علمیه خواهران استان اردبیل، از طرح‌های در دست اجرا عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، همزمان با برپایی نمایشگاه دستاوردهای طلاب توسط مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان اردبیل، مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید در برنامه بازدید از این نمایشگاه، از مرکز پیش‌دبستانی "نور علم" نیز بازدید کرد.

اصغر نورالله‌زاده، شکل‌گیری و تاسیس مرکز پیش‌دبستانی "نور علم" وابسته به حوزه علمیه خواهران را حرکتی شایسته در عرصه فرهنگ دانست و اظهار داشت: اینکه تمامی مربیان و کادر این مجموعه ارزشمند، طلاب خواهر حوزوی است، امری ستودنی در جهت تربیت کودکان و نیز ایجاد اشتغال برای بانوان طلبه است.

وی بهره‌مندی از تجربیات مراکز آموزشی مذهبی برای کودکان را مورد تاکید قرار داد و گفت: حمایت از اینگونه طرح‌‌ها، لازم و بلکه ضروری است‌.

در ادامه مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل، تلاش برای نقش‌آفرینی موثر در تربیت انسان‌های شایسته را مهم‌ترین رویکرد حوزه‌های علمیه دانست و گفت: تأسیس مراکز پیش دبستانی‌ زیر نظر حوزه علمیه خواهران استان، در راستای شکوفایی استعدادهای دینی کودکان و خدمت به نظام تربیتی است.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین مهدی قربانی،تصریح کرد: تأسیس مراکز پیش‌دبستانی با رویکرد اسلامی و استفاده از ظرفیت طلاب خواهر در امر آموزش و تربیت نوآموزان در تمام مدارس علمیه خواهران استان اردبیل، از طرح‌های در دست اجرای مدیریت استان است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل، در ادامه با اشاره به مشکلات و ناهمواری‌های طرح اظهار داشت: پر واضح است طرح در ابتدا با کمبودهایی روبرو بوده و مهم‌ترین آن، نبود شهربازی قرآنی است و امیدواریم با تلاش و همکاری مضاعف، این ناهمواری‌ها به حداقل برسد.