معاون آموزش حوزه‌ علمیه خواهران استان اردبیل خبرداد:

ظرفیت پذیرش 200بانوی طلبه در حوزه های علمیه خواهران استان اردبیل

شناسه خبر : 106218

1400/02/06

تعداد بازدید : 24

ظرفیت پذیرش 200بانوی طلبه در حوزه های علمیه خواهران استان اردبیل
معاون آموزش حوزه‌ علمیه خواهران استان اردبیل خبر داد: امسال ۲۰۰ بانوی طلبه به جمع خواهران حوزوی این استان افزوده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم زهرا بصیری در گفت‌وگو با خبرنگاران به تشریح فرایند پذیرش سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ پرداخت و بیان داشت: آزمون ورودی در سال جدید برای مقطع سطح دو(کارشناسی) به صورت آنلاین در ۲۵ تیرماه و برای مقطع سطح سه(کارشناسی ارشد) در چهارم تیرماه به‌صورت حضوری برگزار خواهد شد.

وی افزود: در سال جدید، حدود ۲۰۰ نفر از خواهران متدین استان پس از گذراندن فرایند آزمون عمومی و مصاحبه، به فراگیری علوم دینی خواهند پرداخت و به‌طورقطع به‌گزینی، ملاک عمل تیم مصاحبه‌گر ما خواهد بود.

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان اردبیل، ادامه داد: در حال حاضر در استان اردبیل، شش واحد آموزشی سطح دو(کارشناسی) در شهرستان‌های اردبیل، پارس‌آباد، گرمی، مشگین‌شهر، خلخال و نمین و دو واحد آموزشی سطح سه(کارشناسی ارشد) در رشته‌های فقه و اصول و تفسیر و علوم قرآن در شهر‌های اردبیل و گرمی مشغول به فعالیت هستند که به حول و قوه الهی در آینده‌ای نزدیک، در رشته مشاوره با رویکرد اسلامی نیز پذیرش خواهیم داشت.
خانم بصیری با بیان اینکه گروه‌های مختلف تبلیغی با مشارکت معاونت فرهنگی استان و مدارس راه‌اندازی کرده‌ایم، اظهار داشت: بیش از ۱۰ گروه تبلیغی به صورت حضوری(چهره‌به‌چهره) و مجازی(تشکیل گروه و کانال‌ در پیام‌رسان‌های مختلف) مشغول به تبلیغ بحث پذیرش هستند.

معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان اردبیل ادامه داد: با درایت مدیر محترم استان، زیرساخت‌های حوزه علمیه خواهران بیش‌از‌پیش تقویت شده و بستر مناسبی جهت تحصیل علوم دینی برای بانوان علاقمند فراهم شده است که انتظار می‌رود با همت مضاعف عزیزان زحمت‌کش در بحث تبلیغ پذیرش، همانند سال قبل شاهد جذب حداکثری با کیفیت خوب باشیم.

مدرس حوزه علمیه خواهران، با ابراز خرسندی از اینکه در مراحل پایانی اخذ مجوز پذیرش در رشته مشاوره با رویکرد اسلامی هستیم، گفت: امروزه جامعه اسلامی بیش‌از‌پیش نیازمند بهره‌مندی از وجود مشاورین مذهبی خواهر در بحث خانواده است؛ بنابراین انتظار داریم مجموعه معاونت آموزش مرکز، نهایت همکاری را در رفع موانع اجرای این رشته داشته باشند.