نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان:

روشنگری بصیرت آفرین، رسالت مهم بانوان طلبه در آستانه انتخابات است

شناسه خبر : 106244

1400/02/11

تعداد بازدید : 19

روشنگری بصیرت آفرین، رسالت مهم بانوان طلبه در آستانه انتخابات است
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، روشنگری بصیرت آفرین را رسالت مهم بانوان طلبه در آستانه انتخابات دانست و گفت: انتخاب اصلح، از مهمترین موضوعات در انتخابات است که باید انتخاب اصلح و صالح برای مردم تبیین شود.
به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده، در نشست سیاسی "رسالت بانوان طلبه در انتخابات " که با حضور پرشور طلاب مدارس استان هرمزگان و در بستر فضای مجازی برگزار شد، با بیان اینکه طلاب، دیده‌بان و روحانیت رصدخانه انقلاب اسلامی هستند، افزود: طلاب حوزه‌های علمیه و علوم دینی باید این دیده‌بانی را از انقلاب اسلامی داشته باشند، چرا که کار دیده‌بان این است که ضمن شناخت سازو‌برگ و امکانات دشمن، اطلاعات را به صفوف خودی و ملت برساند.
 
امام جمعه بندرعباس، یکی از مهمترین موضوعاتی را که باید در انتخابات سرلوحه طلاب قرار گیرد، انتخاب اصلح دانست و خاطرنشان کرد: طلاب مساله تبیین و روشنگری را به دوره تبلیغات انتخاباتی نگذارند، چرا که مردم در فضای مه آلود و گردوغبار انتخاباتی، نمی‌توانند به راحتی حرف حق را تشخیص و از باطل تمییز دهند.
 
وی با اشاره به اینکه، وظیفه شورای نگهبان، تشخیص صالح و اصلح و تایید صلاحیت آنان است، ادامه داد: وظیفه مردم سنگین‌تر است، مردم باید معیارهای انتخاب اصلح را پیدا کنند، نباید به بهانه این که شورای نگهبان صلاحیت کاندیدها را تایید کرده، بدون تحقیق رای بدهند.
 
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان ادامه داد: وظیفه طلاب، روحانیت، نخبگان، فرزانگان، فرهیختگان، اهل علم و دانش است که تفاوت ها را در انتخاب اصلح و صالح برای مردم تبیین کنند.
 
امام جمعه بندرعباس، با بیان اینکه مشارکت حداکثری، اصلی ترین عنصر انتخابات است، تاکید کرد: این میزان مشارکت مردم، ملاک مقبولیت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی در میان مردم است.
 
حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده با اشاره به اینکه وظیفه طلاب براساس رسالت پیامبران، بالابردن سطح اخلاق و فرهنگ دینی مردم است، افزود: انتخابات یکی از مواردی است که این اخلاق نمود، ظهور و بروزش بیشتر است، در این زمان باید به دنبال یک انتخابات اخلاقی بود.
 
استاد حوزه با استناد به سخن رسول اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) "شَرُّ النّاسِ مَنْ باعَ آخِرَتَهُ بِدُنْياهُ،"بدترين مردم كسی است كه آخرت خود را به دنيايش بفروشد." یادآورشد: گاهی انسان دینش را برای دنیای خود می‌فروشد، ولی بعضی از مردم و هواداران کاندیداها، دین خودشان را نه به خاطر منافع خودشان، بلکه به بهای منافع دیگران می‌فروشند که این شرالناس است.
 
کارشناس دینی تصریح کرد: کرونا با همه معایب و مضرات، محاسنی را هم به همراه داشت و آن اینکه جریان مردم را برای استفاده از فرصت‌های فضای مجازی آماده کرد.
 
وی در پایان با اشاره به اینکه امروز جریان انقلابی باید شبکه سازی کند، تصریح کرد: شبکه سازی، فرصت بسیار خوبیست، چرا که در واقع اثرگذاری حرکت‌های جمعی، تشکیلاتی و سازمان یافته، به مراتب بیشتر از حرکت های فردی است.