معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد:

طرح مجازی «۳۰ پله تا خدا» به همت مبلغان خواهر یزدی، اجرا می شود

شناسه خبر : 106278

1400/02/09

تعداد بازدید : 23

طرح مجازی «۳۰ پله تا خدا» به همت مبلغان خواهر یزدی، اجرا می شود
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران یزد گفت: مبلغان حوزه علمیه خواهران استان یزد، طرح مجازی «۳۰ پله تا خدا» را با تولید و تهیه بسته تفسیر و تدبر قرآنی با عنوان «روزهای عاشقی» ویژه دانش‌آموزان دختر استان، در دست اجرا دارند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم مریم حسن‌پور در گفت و گویی، اظهار داشت: با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، طرح «۳۰ پله تا خدا» ویژه دانش‌آموزان دختر در ایام ماه مبارک رمضان از سوی مبلغان حوزه علمیه خواهران در حال برگزاری است.

وی با اشاره به اینکه این طرح در زمینه معرفت‌افزایی و التزام عملی به آموزه‌‏های قرآن بین دانش‌آموزان دختر، با تمرکز بر نکات کلیدی هر جزء قرآن کریم است، تصریح کرد: در این راستا چهار تیم از مبلغان خواهر تشکیل شده که بسته‌هایی با عنوان «روزهای عاشق»  را تهیه می‌کنند و موضوعات این بسته متناسب با نکات تفسیری جزء و دعای هر روز ماه رمضان آماده می‌شود. این بسته ها شامل اینفوگرافی از نکات تفسیری هر جزء قرآن، کلیپ نکات کلیدی تفسیر هر جزء قرآن کریم، عکس‌نوشته شامل یک حدیث نورانی از ائمه معصومان(ع) و نمایشنامه صوتی با محوریت آموزه‌های اخلاقی قرآن کریم طبق عناوین روزهای ماه مبارک، هستند.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران یزد، در بیان رویکردهای این طرح گفت: محوریت برگزاری جلسات تفسیر و تدبر قرآنی و آموزش نکات اخلاقی از سوی مبلغان، اولویت‌‏دهی به جلسات تفسیر دانش‌آموزی، بارگذاری روزانه مطالب جلسه تفسیر و تدبر در شبکه‌های اجتماعی دانش‌آموزان، برقراری پیوند بین مبلغان حوزه علمیه خواهران و مدارس آموزش و پرورش، از رویکردهای این طرح است و در کنار برگزاری جلسات مجازی تفسیر و تدبر قرآنی، ایجاد نشاط اسلامی و همچنین تربیت و پرورش مورد توجه می باشد.

خانم حسن پور، با اشاره به اینکه این جلسه بزرگ تفسیری برای تمام دانش‌آموزان دختر استان انجام می‌شود، افزود: با توجه به اینکه اکنون بیش از ۲۵۲ هزار دانش‌آموز در استان مشغول به تحصیل هستند، قاعدتاً نصف یا بیشتر دانش‌آموزان یعنی نزدیک به ۱۳۰ هزار دانش آموز را دختران تشکیل می‌دهند، بنابراین می‌توان از این جلسه تفسیری به عنوان بزرگترین جلسه تفسیری دانش‌آموزی در ماه مبارک رمضان که به همت مبلغان حوزه علمیه خواهران در حال برگزاری است، نام برد.

وی با اشاره به اهداف جلسات قرآنی ماه مبارک رمضان؛ تقویت ایمان و باورهای اسلامی و گسترش سبک زندگی اسلامی بین دختران جامعه، تعامل بیشتر مبلغان با مدارس آموزش و پرورش جهت برگزاری جلسات قرآنی، تقویت و گسترش فضای انس و تدبر در قرآن در بین دانش آموزان دختر مدارس استان یزد را از جمله این اهداف ذکر کرد.

حسن‌پور در پایان بیان کرد: افزایش سرانه قرائت قرآن در میان افراد جامعه به‌ویژه دختران، پایبندی مخاطبان به آموزه‌‏های قرآن کریم، آشنایی اقشار مختلف جامعه بویژه دختران نسبت به نکات کلیدی هر جزء قرآن کریم، نهادینه‌سازی آموزه‌های اخلاقی قرآن کریم بین دانش‌آموزان با استفاده از هنر روز و با توجه به زبان مخاطب، از دیگر اهداف مدنظر این طرح است.