معاون فرهنگی موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمه معصومه(س) بندرعباس خبر داد:

برگزاری رزمایش مواسات و همدلی در سالروز ولادت کریم اهل بیت(ع)

شناسه خبر : 106307

1400/02/09

تعداد بازدید : 13

برگزاری رزمایش مواسات و همدلی در سالروز ولادت کریم اهل بیت(ع)
معاون فرهنگی موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمه معصومه(س) بندرعباس گفت: رزمایش مواسات و همدلی در سالروز میلاد امام حسن مجتبی(ع) توسط طلاب موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمه معصومه(س) برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم زبیده قائمی‌فر، ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد با سعادت امام حسن(علیه السلام) اظهار داشت: رزمایش کمک‌های مومنانه جهت مواسات و همدلی با نیازمندان در اقصی نقاط کشور برگزار شده و طلاب موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها) نیز با الگوگیری از سیره کریم اهل بیت(علیه‌السلام) این رزمایش را آغاز کرده اند.
 
کارشناس دینی با اشاره به روایتی از امام علی(علیه‌السلام) «قلبت را در جهت رحمت نسبت به تمام مردم سوق بده» اذعان کرد: امام حسن(علیه‌السلام) در این زمینه سرآمد بود و جامعه دینی بویژه حوزه‌های علمیه نیز به پیروی از آن حضرت، باید این مهم را به نحو احسن انجام دهند.
 
وی ادامه داد: طرحی با نام "سفره خدا" در موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها) برگزار شد که در این طرح مبلغی حدود۲۰ میلیون ریال کمک‌های نقدی و غیر نقدی به نیازمندان اهدا شد.
 
کارشناس دینی ضمن اشاره به راه‌اندازی صندوق مهر امام رضا(علیه‌السلام) در این موسسه خاطرنشان کرد: این موسسه از زمان شیوع ویروس منحوس کرونا با همکاری طلاب و راه‌اندازی صندوق مهربانی امام رضا(علیه‌السلام) بالغ بر ۱۰۰ میلیون ریال کمک‌های نقدی و غیرنقدی به طلاب نیازمند و غیر طلاب اهدا کرده است.
 
معاون فرهنگی موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها) در پایان تصریح کرد: تهیه بسته های معیشتی، هزینه دارو و پرداخت وام قرض الحسنه از دیگر فعالیت های صندوق مهربانی امام رضا(علیه‌السلام) بوده که با توجه به شرایط سخت اقتصادی و شیوع ویروس منحوس کرونا، طلاب موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمه معصومه(سلام‌الله‌علیها) به ندای رهبری لبیک گفته و عزم خود را برای همیاری به هموطنان خود جزم کرده اند.