عضو مجلس خبرگان رهبری:

شرکت در انتخابات مصداق بارز همراهی و بیعت با ولایت فقیه است

شناسه خبر : 106316

1400/02/08

تعداد بازدید : 40

شرکت در انتخابات مصداق بارز همراهی و بیعت با ولایت فقیه است
عضو مجلس خبرگان رهبری تشویق مردم برای حضور بیشتر در عرصه های انقلاب و تحت پرچم ولایت را ضروری دانست و گفت: مردم باید با ولی فقیه و رهبر جامعه اسلامی همراه شده و دشمنان را مأیوس کنند و یکی از عرصه های همراهی ولی فقیه شرکت در انتخابات است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم در ویژه برنامه شاه ذوالکرم که به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی(ع) به صورت زنده از لایو مراسمات مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران پخش شد، به تشریح ویژگی های فردی و اجتماعی امام حسن(ع) پرداخت.

وی با بیان این که نعمت امامان یک نعمت بی بدیل است، اظهار داشت: نعمت ولایت بالاترین نعمتی است که خداوند به بندگان مؤمن خود عنایت کرده است و در سایه این نعمت انسان به سعادت و رستگاری می رسد.

نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری، جود و کرم را از ویژگی های امام حسن مجتبی(ع) عنوان کرد و افزود: امام حسن(ع) در مسیر گره گشایی از مشکلات مردم از هیچ تلاشی فروگذار نکرد و همواره به فکر نیازمندان و فقرا بود.

وی ادامه داد: امام حسن مجتبی(ع) چندین مرتبه اموال خود را با فقرا تقسیم کرده و طبق روایات 2 مرتبه نیز کل اموال خود را در راه خدا بذل و بخشش کرد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج ابوالقاسم توسل به اهل بیت(ع) را گره گشای مشکلات دانست و بیان داشت: برای رفع مشکلات فردی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه نیکوست که به امام حسن(ع) توسل کنیم تا حرکت در این مسیر تسهیل شود.

وی با بیان این که یکی دیگر از ویژگی های امام مجتبی(ع) عبادت های ایشان است، گفت: حضرت به قدری به عبادات اهمیت می دادند که رو روایات مطرح است که بین 20 تا 25 مرتبه با پای پیاده به سفر حج مشرف شدند و ما نیز باید با پیروی از ائمه معصومین علیهم السلام مناسک دینی و عبادی خود را به نحو احسن انجام دهیم و آنها را الگویی برای سبک زندگی خود قرار دهیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیه 36 سوره نحل که می فرماید «و َلَقَد بَعَثنا في كُلِّ أُمَّةٍ رَسولًا أَنِ اعبُدُوا اللَّهَ وَاجتَنِبُوا الطّاغوتَ؛ ما در هر امتی رسولی برانگیختیم که خدای یکتا را بپرستید؛ و از طاغوت اجتناب کنید!...»، خاطرنشان کرد: ائمه معصومین علیهم السلام به ویژه امام حسن مجتبی(ع) همواره استکبارستیز بوده و در مقابل طاغوت می ایستادند.

وی افزود: هر کس نسخه ای غیر از مسیر قرآن و اهل بیت علیهم السلام برای مردم بپیچد، مصداق طاغوت است و باید با آن مقابله کرد و ائمه معصوم نیز در راه مبارزه با طاغوت به شهادت رسیدند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج ابوالقاسم با اشاره به یکی از نکات مهم زندگی امام حسن مجتبی(ع)، ادامه داد: نکته مهم زندگی حضرت این است که مجبور شدند با طاغوت صلح کنند و برخی این موضوع راه به شیوه ناصحیح روایت کردند، در حالی که باید توجه داشت که این صلح بعد از سال ها مبارزه با معاویه صورت گرفت و دلیل آن عدم یاری امام از سوی یاران و تنها ماندن ایشان و همین طور حفظ منافع مسلمانان و دین اسلام بود.

وی با بیان این که سیره سیاسی و اجتماعی امام حسن مجتبی(ع) با دیگر امامان هیچ تفاوتی نداشت، اظهار داشت: برخی تصمیم گیری ها در دوره هر امامی با توجه به شرایط و همراهی یا عدم همراهی مردم بوده است.

نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: رهبر باید یار و همراه داشته باشد و اگر کسانی حاضر به جانفشانی و یاری رهبر نباشند، رهبر مجبور به صلح با طاغوت برای حفظ دین و منافع مردم می شود؛ لذا مردم باید همواره پشت سر ولی فقیه باشند تا به دین آنها آسیبی نرسد.

وی تشویق مردم برای حضور بیشتر در عرصه های انقلاب و تحت پرچم ولایت را ضروری دانست و گفت: مردم باید با ولی فقیه و رهبر جامعه اسلامی همراه شده و دشمنان را مأیوس کنند و یکی از عرصه های همراهی ولی فقیه شرکت در انتخابات است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج ابوالقاسم با بیان این که در آستانه یک انتخابات بسیار بزرگ هستیم که دوست و دشمن چشم به آن دوخته اند، افزود: انتخابات بمثابه بیعت با ولی فقیه است و باید در این بیعت پرشور ظاهر شویم تا با این همراهی آینده خوبی را برای خود و هموطنان عزیز رقم بزنیم و حرکات و تحریم های دشمنان را خنثی کنیم.

وی در پایان با تأکید بر این که باید با یاری و همراهی ولایت فقیه به قله های ظهور نزدیک شویم، ادامه داد: در همین راستا روایتی از رسول اکرم(ص) است که می فرمایند «یخرُجُ ناسٌ مِنَ المَشرِقِ فَیوَطِّئونَ لِلمَهدی سُلطانَه؛ مردمی از شرق قیام می کنند و زمینه را برای حرکت جهانی مهدی(عج) فراهم می سازند».