راه اندازی 481 کانون رضوان در مدارس علمیه خواهران با حضور 6600 سفیر طلبه

شناسه خبر : 106321

1400/02/08

تعداد بازدید : 55

راه اندازی 481 کانون رضوان در مدارس علمیه خواهران با حضور 6600 سفیر طلبه
مسئول کارگروه تبلیغ و گفتمان‌سازی پذیرش حوزه های علمیه خواهران گفت: تاکنون 481 کانون رضوان در مدارس علمیه خواهران سراسر کشور راه اندازی شده است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، آقای محمد ادهمی در گفت و گویی با اشاره به راه اندازی 481 کانون رضوان در مدارس علمیه خواهران سراسر کشور، اظهار داشت: این کانون ها به منظور ثبت نام طلاب توانمند، مستعد، دارای بیان مناسب و خوش ‌برخورد مدارس علمیه به عنوان سفیر رضوان جهت تبلیغ چهره به چهره و دعوت مخاطبین به شرکت در فراخوان پذیرش حوزه های علمیه خواهران راه اندازی شده است.

وی افزود: در این کانون ها، تعداد 6 هزار و 600 طلبه خواهر مبلغ و خوش استعداد به عنوان سفیر رضوان ثبت نام کرده اند تا در جمع های مؤمنانه، مراکز و تشکل های مردمی استان ها و شهرستان ها جهت تبیین راه و رسم طلبگی، برنامه‌های حوزه خواهران و دعوت مخاطبین به شرکت در فراخوان پذیرش فعالیت کنند.

مسئول کارگروه تبلیغ و گفتمان‌سازی پذیرش حوزه های علمیه خواهران از فراخوان و برگزاری 492 ساعت جلسه توجیهی و انگیزشی برای سفیران رضوان در 27 استان تا امروز خبر داد و گفت: فرآیند تشکیل پرونده تبلیغی برای هر سفیر رضوان جهت ثبت اطلاعات و مشخصات به همراه ثبت گزارش نیز آغاز شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که 28 کارگروه استانی نیز با هدف پذیرش حوزه های علمیه خواهران راه اندازی شده است، ادامه داد: تاکنون 320 ساعت جلسه توجیهی و انگیزشی با کنشگران فرهنگی و اجتماعی استان ها برگزار شده است.

آقای ادهمی خاطرنشان کرد: این کنشگران فرهنگی و اجتماعی شامل «مدیران و معاونین پرورشی آموزش و پرورش»، «مدیران و مربیان انجمن اسلامی استان ها»، «مدیران و مربیان کانون مساجد استان»، «ائمه جماعات استان و محلات»، «مدیران و مربیان مراکز فرهنگی و قرآنی استانی بخش بانوان» و «مربیان حلقات صالحین» می شود.

گفتنی است، مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران با راه اندازی قریب به 500 مدرسه در سراسر کشور آماده پذیرش و جذب خواهران مستعد و علاقه مند به فراگیری علوم دینی است و در این راستا ثبت نام در حوزه های علمیه خواهران از 25 بهمن ماه 1399 آغاز شده و تا 31 اردیبهشت ماه 1400 ادامه خواهد داشت.