اسامی برگزیدگان مسابقه کتابخوانی «راه و رسم خوشبختی» اعلام شد

شناسه خبر : 106375

1400/02/11

تعداد بازدید : 29

اسامی برگزیدگان مسابقه کتابخوانی «راه و رسم خوشبختی» اعلام شد
اسامی برگزیدگان مسابقه کتابخوانی «راه و رسم خوشبختی» که توسط مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان برگزار گردید، اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، مسابقه کتابخوانی از کتاب «راه و رسم خوشبختی» که مشتمل بر سیصد و هشتاد حدیث از پیامبر اعظم(ص) نوشته حجت الاسلام غلامرضا بهرامی، با هدف ارتقاء روحیه و افزایش امید اجتماعی و گسترش فرهنگ کتابخوانی ویژه مدیران، اساتید و طلاب مدارس علمیه خواهران به صورت مجازي و از سامانه كوثرنت مركز مديريت حوزه هاي علميه خواهران برگزار شد.

نويسنده در مقدمه كتاب نوشته است: چهارده قرن پیش هنگامی که تیرگی های شرک و بت پرستی سراسر گیتی را فرا گرفته بود، بزرگ قافله‌سالار مهر و محبت پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت محمد بن عبدالله(ع) بر اساس وحی آسمانی و فرمان‌های الهی مبعوث شد تا زنجیر اسارت و بت‌پرستی را پاره کند، سرنوشت بشریت را دگرگون سازد، صفحات درخشانی را به سوی او بگشاید و وظیفه هدایت او را تا همیشه به عهده بگیرد. هر کس که در مسیر حرکت هدایت و رسالت آن پیامبر خاتم قرار گیرد به ریسمان رحمت بی پایان الهی چنگ زده است زیرا که او آیینه تمام نمای رحمت الهی است.

قرآن مجید شخصیت ممتاز پیامبر را برترین و نیکوترین درجات کمال توصیف می‌کند و به رهروان مسیر ایمان و خداپرستی تاکید دارد که آن حضرت را الگو و مقتدای خویش قرار دهند. بنابراین بر تمامی مسلمانان ضروری است که اخلاق سیره و سنت پیامبر اکرم را بشناسند و رفتار و کردار و گفتار آن معلم بزرگ بشریت را الگوی راه و رسم زندگی خود قرار دهند، در این نوشتار با ۳۸۰ درس زندگی و حدیث نورانی آن حضرت آشنا می شوید که امید است با بهره گیری از آن رهنمودها زندگی همراه با سعادت و سلامت داشته باشید.

بر همین اساس و بنا بر اعلام روابط عمومي مديريت حوزه علميه خواهران استان اصفهان، اسامی 5 نفر از  برگزیدگان این مسابقه به قيد قرعه به شرح زیر است:

خانم «سمیه شجاعیه» طلبه سطح سه مدرسه علميه خواهران ریحانه اصفهان

خانم «نفیسه عموسلطانی فروشانی» طلبه سطح سه از مركز تخصصي  فاطمه‌الزهراء(سلام‌الله‌علیها)

خانم «سکینه علیان اشکهرانی» از مدرسه علميه خواهران فاطمه‌الزهراء(سلام‌الله‌علیها) ورزنه

خانم «بس گل حیدری» طلبه سطح دو از مدرسه علميه خواهران فاطمیه نجف آباد

خانم «الهام حیدری» طلبه سطح دو از مدرسه علميه خواهران اهل بیت(علیهم السلام) ملک شهر

لازم به ذکر است کتاب «راه و رسم خوشبختی» به بيان احاديثي از پيامبر اكرم (ع) پيرامون راه و رسم زندگی مي پردازد.