استاد مدرسه علمیه الزهراء(س) شهرستان خلخال عنوان کرد:

بصیرت‌دهی و بصیرت‌افزایی راهبردی اساسی در مقابله با توطئه‌های دشمنان

شناسه خبر : 106403

1400/02/12

تعداد بازدید : 24

بصیرت‌دهی و بصیرت‌افزایی راهبردی اساسی در مقابله با توطئه‌های دشمنان
استاد مدرسه علمیه الزهراء(س) شهرستان خلخال، انتخاب اصلح را از وظایف ‌انسان بصیر در عرصه‌های انتخاباتی دانست و اظهارداشت: بصیرت‌دهی و بصیرت‌افزایی، همواره راهبردی اساسی در مقابله با توطئه‌های دشمنان است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌ و‌ المسلمین محمد شیر‌علیپور در نشست پژوهشی برخط با طلاب مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) خلخال، به اهمیت حضور در انتخابات اشاره کرد و گفت: از عوامل مهم ایجاد یاس و ناامیدی در دشمن، حضور یکپارچه و مشارکت حداکثری مردم در عرصه‌های انتخاباتی است.

وی با بیان اینکه بصیرت‌دهی، نقش مهمی در شناخت دشمن و برملا‌کردن توطئه‌های استکبار دارد، بیان داشت: با توجه به هجمه‌های دشمنان، امروز شناخت اهداف، شیوه‌ها و ابزارهای تبلیغاتی دشمن جهت مقابله با توطئه‌ها و نفوذ مستکبران‌، ضروری به‌‌نظر می‌رسد.

استاد مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) ادامه داد: از منظر علما، دشمن به دو نوع درونی و بیرونی تقسیم می‌شود؛ تنبلی، ناامیدی و نداشتن نشاط از جلوه‌های دشمن درونی می‌باشد که این عوامل موجب نفوذ دشمن بیرونی همان نظام سلطه است.

حجت الاسلام والمسلمین شیر‌علیپور، مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی را تبدیل نظام طاغوت و سلطه‌گری استکبار به نظام‌ مردم‌سالاری دانست و افزود: حضور مردم در عرصه‌های مختلف، جلوه‌ای از نظام مردم‌سالاری دینی است که همواره مورد تاکید امامین انقلاب بوده و اصل مردم‌سالاری از اصول اساسی انقلاب اسلامی می‌باشد.

مدرس حوزه و دانشگاه تصریح کرد: انتخاب اصلح، گام‌دوم و مهمی هست که از وظایف یک ‌انسان بصیر در عرصه‌های انتخاباتی است و بصیرت‌دهی و بصیرت‌افزایی همواره راهبردی اساسی در مقابل با جنگ نرم و توطئه‌های دشمنان مستکبر به شمار می آید.

وی به نقش مبلغان در بصیرت‌دهی اشاره کرد و گفت: مبلغان نقش مهمی در بصیرت‌دهی دارند و بصیرت‌افزایی و روشنگری در عرصه‌های مختلف، از رسالت اصلی طلاب و روحانیون  است.