مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم خبرداد:

تحصیل سه هزار بانوی طلبه در 14مدرسه علمیه در استان قم

شناسه خبر : 106488

1400/02/13

تعداد بازدید : 37

تحصیل سه هزار بانوی طلبه در 14مدرسه علمیه در استان قم
مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم با اشاره به تحصیل سه هزار طلبه خواهر در 14مدرسه علمیه استان، گفت: ظرفیت پذیرش امسال در مدارس علمیه خواهران استان قم 800 نفر در سطوح2، 3 و 4 است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین حسینعلی تهرانی، در نشست خبری با اصحاب رسانه، ضمن گرامیداشت ایام ماه مبارک رمضان گفت: یکی از اعمالی که در این ماه بسیار به آن سفارش شده است، تلاوت قرآن کریم و عالی ترین مرتبه آن، فهم آیات قرآن کریم است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم افزود: یکی از بهترین درس هایی که از قرآن میگیریم این است که اهل علم و اندیشه و و تفکر باشیم و افتخار عالمان نشستن بر سر این سفره است.

 وی ادامه داد: حوزه علمیه خواهران تلاش می کند تا زمینه رشد اخلاقی و علمی طلاب را فراهم کند تا در نهایت  طلاب ما بتوانند رسالت انبیا الهی را بر دوش بگیرند.

 حجت الاسلام والمسلمین تهرانی افزود: حوزه های علمیه خواهران سالهاست که این رسالت را بر عهده گرفته است و امروز شاهد حضور موثر بانوان در عرصه های علم آموزی و تولید علم هستیم.

 مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم ادامه داد: زنان در هر جامعه بشری با تلاش و جهاد علمی نقش موثری را در سازندگی و اداره جهان دارا هستند و می توانند در کنار رشد علمی و اجتماعی ویژگی های زن بودن خود را حفظ کنند.

 وی به نقش زنان در آماده سازی زمینه ظهور اشاره کرد و گفت: زنان با رشد معنویت و ایمان در خود باید بتوانند تبلیغات مسموم دشمنان را خنثی کنند، چرا که انقلاب مهدوی جز با همکاری و نقش آفرینی زنان صورت نخواهد پذیرفت.

 مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم تاکید کرد: به طور یقین بانوان ما باید به جایی برسند که با ارائه الگوی زن کامل بتوانند هدایتگر افراد جامعه باشند و با رشد و تهذیب نفس و تربیت نسل ها، زمینه حکومت مهدوی را فراهم کنند.

 وی با بیان اینکه حوزه علمیه خواهران چنین رسالتی را بر دوش دارد، گفت: هرساله حوزه علمیه، زمینه تحصیل معارف اسلامی را برای جمع کثیری ازبانوان سراسر کشور فراهم می کند.

 حجت الاسلام والمسلمین تهرانی ادامه داد: در حال حاضر نیز حوزه های علمیه خواهران مشغول ثبت نام از علاقمندان است که تا پایان اردیبهشت ادامه دارد و بانوان با گذراندن دروس عمومی حوزه می توانند در رشته های مختلف تعریف شده، متخصص شده و به وظایف خود بپردازند.

وی با اشاره به ظرفیت پذیرش حوزه های علمیه در سال تحصیلی جدید گفت: ظرفیت امسال ما در مدارس استان قم 800 نفر است که در سطوح 2،3 و 4 پذیرش می شوند و در 14 مدرسه در سطح استان مشغول به تحصیل خواهند شد.

 مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم یا اشاره به چگونگی ثبت نام ها افزود: علاقمندان، هم از طریق سایت و هم به صورت حضوری می توانند ثبت نام کرده و پس از انجام آزمون و در ادامه انجام مصاحبه و پذیرش، می توانند مشغول به تحصیل شوند.

 حجت الاسلام والمسلمین تهرانی یادآور شد: حوزه خواهران چندسالی است که برای دختران مقطع متوسطه اول ظرفیت خوبی فراهم کرده که با استقبال خانواده ها نیز مواجه شده است.

 وی با بیان اینکه یکی از امتیازات مدارس علمیه خواهران این است که همه آنها تحت اشراف مراجع و بزرگان حوزه هستند، گفت: ما در حوزه های خواهران، مرکز رشد استعداد ها را داریم که از همان بدو ورود، استعدادها شناسایی و پرورش داده می شود.

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان قم همچنین یادآور شد: طلاب حوزه علمیه خواهران در بخش های گوناگون علمی، فرهنگی، پژوهشی و تبلیغی همواره به رسالت خود عمل می کنند و برای تبلیغ نوین و حضور بانوان در فضای مجازی، کارهایی صورت گرفته که به زودی اثرات آن دیده می شود.

وی با بیان اینکه در بحث مدیریت جلسات خانگی بانوان، طی تعامل با سازمان تبلیغات، محتواهایی برای بانوان علاقه مند قرار می دهیم و این کارها درحال انجام است، ادامه داد: تاکنون دوره های ویژه برای طلاب در زمینه های کاهش آسیب های اجتماعی، برنامه های ویژه برای سنین کودک، نوجوان و دانش آموزان، اعتیاد و طلاق برگزار کرده ایم.

حجت الاسلام والمسلمین تهرانی تصریح کرد: دروس حوزه علمیه خواهران درحال حاضر به دلیل شرایط فعلی، در سامانه مدرس، به صورت مجازی برگزار می شود و همچنین در مرکز آموزش های مجازی در سطوح دو و سه نیز فعالیت داشته و تاکنون ۱۱۰۰دانش آموخته فارغ شده اند.

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان قم بیان کرد: راه اندازی رشته هنر و ادبیات اسلامی، حضور بانوان طلبه در تدوین دروس حوزه، فعالیت طلاب خواهر در تبلیغ رسانه بیش از پیش، از جمله برنامه های پیش روی ما است.