مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) یزد:

اولین درس از شرایط کنونی، تحول بینش نسبت به دنیاست

شناسه خبر : 106514

1400/02/14

تعداد بازدید : 24

اولین درس از شرایط کنونی، تحول بینش نسبت به دنیاست
مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) یزد گفت: تحول بینش نسبت به دنیا، اولین درس در شرایط کنونی و باعث افزایش قدرت انعطاف‌پذیری در برابر مشکلات است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه علمیه خواهران، خانم آزاده نیکپور در نشستی مجازی با طلاب مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) یزد، در سخنانی با استناد به آیه ۴۵ سوره بقره، استعانت از صبر و نماز را در سختی ها مایه آرامش عنوان و صبر را تحمل ناخوشایندی ها در زندگی معنا کرد.

وی با بیان خاطراتی از سرگذشت علما و بزرگان، زندگی اُسراء و...بر لزوم تهذیب و تزکیه در زندگی برای پذیرش مشکلات تأکید ورزید و توجه به همگانی بودن مشکلات و مصائب، نگاه به مرگ به عنوان تغییر مرحله زندگی و اجر و پاداش الهی در تحمل سختی ها و مرگ عزیزان را موجب آرامش بیشتر در این شرایط دانست.

مدیر مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) یزد، تقویت روحیه جمعی، احترام به دیگران و تغییر نگاه ها را از مزایای شرایط سخت کرونایی برشمرد و طلاب را به کوچک سازی سختی ها در زندگی ترغیب و تشویق کرد.

وی در ادامه تاکید کرد: این شرایط، ضعفها را بیشتر برای ما نمایان ساخت وسبب آموختن مهارت‌هایی همچون صبوری گردید، زیرا انسان در مقابل سختی ها به دنبال آموختن مهارت‌هاست.

خانم نیکپور، با تاکید بر آموختنی بودن مهارت‌ها، افزود: سختی های قابل پیش بینی، حتما قابل پیشگیری هم خواهد بود، بنابراین باید با تلاش در یادگیری مهارت‌های لازم، مشکلات را هموار کرد.

مدیر مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) یزد، ایجاد لحظات شاد، تقویت روحیه سپاسگزاری بین اعضای خانواده، تقسیم کارهای منزل و... را برای هضم مشکلات در شرایط کنونی موثر دانست و در پایان گفت: در هیچ شرایطی نمی توان رضایت همگان را جلب کرد، وظیفه ما حرکت در حیطه رفتارهای صحیح است، پس با توجه به توانایی خود و رتبه بندیِ امور، به حسّ بهتری در زندگی دست خواهیم یافت.