معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه های علمیه خواهران:

شب‌های قدر تنها در سایه سار صاحب الزمان(عج) معنا می‌یابد/ یکی از آثار شب‌های قدر عدالت‌ورزی در جامعه است

شناسه خبر : 106566

1400/02/15

تعداد بازدید : 48

شب‌های قدر تنها در سایه سار صاحب الزمان(عج) معنا می‌یابد/ یکی از آثار شب‌های قدر عدالت‌ورزی در جامعه است
معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه های علمیه خواهران گفت: یکی از آثار و برکات شب های قدر عدالت در عمل و پاکی و طهارت در حرکت های اجتماعی است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران به نقل از حوزه، خانم معصومه ظهیری در گفت و گویی اظهار داشت: فضیلت شب های قدر، به اندازه ای زیاد است که به انسان ها کمک می کند تا با بالابردن ارزش و منزلت خود در جامعه بر اساس عدالت و عطوفت رفتار کنند.

وی افزود: به برکت این شب ها و تمرین در خودسازی ماه مبارک رمضان است که شاهد کاهش آسیب های اجتماعی، حسن خلق، کمک به هم نوع و زندگی مسالمت آمیز در جامعه هستیم.

معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه های علمیه خواهران به آثار شب های قدر در بعد فردی اشاره کرد و گفت: در این شب های ماه مبارک رمضان که به عنوان شب قدرت، شب ارزش، شب تقدیر، یا شب اندازه‌گیری معنی شده ‌است انسان قدر و منزلت خود را بالا می برد و با مراقبت خود در مقام انسانی به خودسازی و تلنگر در خویشتن می پردازد.

وی ادامه داد: بعضی از افراد با درک این شب های قدر، یک شبه ره صدساله می روند مانند فرزندی که از مادر متولد شده است در نتیجه به سمت خوب بندگی کردن پیش می روند.

خانم ظهیری با تأکید بر اینکه شب قدر شب تمرین خوبی هاست، گفت: این شب ها فرصتی است تا انسان از اسارت های درونی و نفسانی و از دلبستگی های دنیایی آزادی و رهایی پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: در شب ها به ویژه ماه مبارک رمضان بسیار توصیه شده است که فضیلت ها و خوبی را در درون خود تقویت کنیم؛ از این رو با دیگران به مهربانی رفتار کنیم، به یاد همنوعان باشیم و دست نیازمندان را بگیریم و در این شب ها افطاری بدهیم.

معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه های علمیه خواهران با اشاره به اینکه ارزش شب های قدر از هزار ماه بالاتر است، بیان داشت: مقدرات تمام اموری که بندگان خدا تا سال بعد می خواهند انجام دهند در این شب تعیین و تقدیر می شود، در شب های قدر فرشتگان الهی به قدری به زمین نازل می شوند که زمین تنگ شده و به خاطر رفت و آمد زیاد فرشتگان، زمین با این همه وسعت ضیق می شود تا زمینی ها به آسمان بروند.

وی به آثار و برکات شب های قدر در بعد اجتماعی اشاره کرد و گفت: این شب ها بر روی زندگی اجتماعی هر فرد نیز تأثیر بسزایی می گذارد؛ لذا باید از فرصت این شب ها استفاده کنیم و برای تغییر در وضعیت موجود جامعه و برای رفع ظلم از مسلمانان جهان و نصرت و یاری آنها دعا کنیم.

خانم ظهیری افزود: همچنین در این شب ها برای تغییر در امور و مصالح جامعه نیز دعا کنیم و با قرار گرفتن در آستانه انتخابات با تقویت روحیه وحدت و همدلی جامعه را به سمت مطلوب هدایت کنیم.

وی تاکید کرد: شب های قدر تنها در سایه سار صاحب الزمان(عج) معنا می یابد؛ از این رو هر چه که تقدیر و تغییر در حال و احوال ما قرار است مقرر شود به امضای امام عصر(عج) می رسد بر ما نیز واجب است که در این شب ها رضایت ولی مان را جلب کنیم.