مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد:

دشمنی با اسرائیل و دفاع از مردم مظلوم فلسطین هرگز فراموش نخواهد شد

شناسه خبر : 106616

1400/02/16

تعداد بازدید : 29

دشمنی با اسرائیل و دفاع از مردم مظلوم فلسطین هرگز فراموش نخواهد شد
مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد، با گرامیداشت روز قدس، گفت: دفاع از مردم مظلوم فلسطین هرگز فراموش شدنی نیست و دشمنی با اسرائیل تا نابودی کامل آن ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام و المسلمین محمد کارگر شورکی، در گفت‌و‌گویی، با اشاره به فرارسیدن روز قدس، بیان داشت: بیش از 70 سال است که سرزمین های اسلامی مورد اشغال ستمگران صهیونیست قرار گرفته است و در این مدت مردم مظلوم فلسطین مورد ستم و تجاوز آن رژیم سفاک قرار گرفته و آواره شده اند. ما در روز قدس به مردم مظلوم فلسطین اعلام می کنیم که شما تنها نیستید و ما یار و یاور شما هستیم.

 وی در ادامه افزود: امام خمینی رضوان الله تعالی علیه در سال 1358با اعلام روزجمعه آخر ماه رمضان به عنوان روز قدس به جهانیان اعلام کرد که باید برای دفاع از فلسطینیان وحدت و همبستگی داشته باشیم، چرا که با وحدت وهمبستگی، رژیم اشغالگر قدس دست از اشغال و تجاوز برداشته و تاب مقاومت نخواهد داشت.

حجت الاسلام و المسلمین کارگر شورکی، تصریح کرد: از آموزه های اسلام این است که باید دشمن ستمگر و یار و یاور ستمدیده و مظلوم باشیم و امام علی(علیه السلام) در ماه رمضان سال 40 هجری قمری در وصیت‌نامه خود و در شبی که ابن ملجم مرادی ضربتی بر فرق مبارک آن حضرت زد، فرمود: «کونا لظالم خصما وللمظلوم عونا»، دشمن ستمگر و یاور مظلوم باشید. امروز یکی از مصادیق مظلوم در عالم، مردم فلسطین هستند و از مصادیق ظالم، رژیم اشغالگر صهیونیستی است که ظلم‌ها و جنایت‌های فراوان بر مردم فلسطین و بر دیگرملل مسلمان روا می دارد.

مدیرحوزه علمیه خواهران استان یزد افزود: روز قدس، میراث ماندگار امام خمینی(رحمه الله علیه) در دفاع از ملت مظلوم فلسطین است و ما در ادامه ترسیم راه امام راحل(رحمه الله علیه) با تجدید میثاق دوباره با مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تمام قد در دفاع ازمردم فلسطین خواهیم ایستاد و نخواهیم گذاشت این آرمان مهم، به فراموشی سپرده شود.

این مقام مسئول با اشاره به شرایط خاص حاکم بر جامعه به واسطه بیماری منحوس کرونا افزود: اگر چه امسال به واسطه این بیماری کرونا اجازه حضور در صحنه راهپیمایی روز قدس را نداریم،  اما دفاع از مردم فلسطین فراموش شدنی نیست و با سخنرانی ها و فضای مجازی و از هر طریقی که امکان دارد این را به دشمن مردم فلسطین و اربابانشان اعلام می کنیم که ما تا ابد پای آرمانهای فلسطین خواهیم ماند و از مردم فلسطین دفاع خواهیم کرد. همچنین به حکام عرب منطقه اعلام می کنیم که ارتباط شما با اسرائیل نمی تواند  این رژیم را نجات دهد، بلکه خود شما نیز به ورطه نابودی کشیده خواهیدشد.