مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان:

دفاع از ملت مظلوم فلسطین وظیفه اسلامی تمام آزادی‌خواهان و انقلابیون جهان است

شناسه خبر : 106619

1400/02/16

تعداد بازدید : 26

دفاع از ملت مظلوم فلسطین وظیفه اسلامی تمام آزادی‌خواهان و انقلابیون جهان است
مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان با تاکید بر تحمل مشکلات با صبر انقلابی گفت: دفاع از ملت مظلوم فلسطین و قیام شجاعانه آنان، وظیفه اسلامی تمام آزادی‌خواهان و انقلابیون جهان است و تحت هیچ شرایطی نباید از یاد برده شود.

به گزارش پایگاه خبری و  رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم حسینی واعظ در آستانه فرارسیدن روز قدس در گفت و گو با خبرنگاران، با نثار سلام و درود بر شهداى راه خدا در طول تاریخ و بر شهداى ایران و فلسطین و لبنان گفت: انقلاب اصیل الهى و در مسیر استقرار حکومت اللَّه، انقلابی است که انبیاى الهی و پیامبر عظیم الشأن اسلام آن را بوجود آوردند.

وی افزود: آن بزرگواران تا آخرین لحظات زندگى پر برکت خود در راه انقلاب خود با تمام توان، فداکارى و ایثار نمودند، و ائمه بزرگوار، هستی خود را در راه آن نثار کردند که ارزش انقلاب هر چه بیشتر باشد، فداکارى در راه تحقق آن ارزشمندتر و ضروری‌تر است.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان خاطرنشان کرد: مردم مظلوم فلسطین براى آزادى قدس و دستیابی به انقلابی عظیم، از سِلاح متکى بر ایمان و قدرت اسلام استفاده کرده و خون‌ها ریختند تا از زیر یوق مستکبرین، جهانخوران و اشغالگران صهیونیستی خارج شوند که خداوند متعال پشتیبان مجاهدین و یار مظلومان است.

حسینی واعظ تاکید کرد: باید به این فرمایش امام راحل عظیم الشأن جامه عمل پوشاند که: «مسلمانان جهان باید روز قدس را روز همه مسلمین، بلکه مستضعفین بدانند و از آن نقطه حساس در مقابل مستکبرین و جهانخواران بایستند، و تا رهایى مظلومان از زیر ستم قدرتمندان از پاى ننشینند».

وی با بیان اینکه مکتبی بودن و اسلامی بودن، شاخصه منحصربه‌فرد انقلاب عظیم اسلامی است، توضیح داد: این انقلاب، امروزه به عنوان الگویی است که انفجارى عظیم در جهان و در توده‏‌هاى ستمدیده ایجاد کرده است که علت اساسی فشارهای همه جانبه استکبار جهانی به ایران و توطئه‌های گوناگون آن نیز «حمایت از فلسطین و لبنان و کشورهای ستمدیده و تحت سلطه اجانب است».

استاد حوزه ابراز داشت: مسلمانان جهان می‌بایست با اقتدا به پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) و اهل بیت(ع) و در سبیل حق، مشکلات را با صبر انقلابى تحمل نمایند و از دسیسه‌ها و خرابکاری‌هاى دغلبازان که آثار شکست و زبونى در آنها مشاهده ‌می‌شود، نهراسند که دفاع از ملت مظلوم فلسطین و قیام شجاعانه و مظلومانه آنان، وظیفه اسلامی تمام آزادی‌خواهان و انقلابیون جهان است و هیچ گاه و تحت هیچ شرایطی نباید از یاد برده شود.

حسینی واعظ، با گرامیداشت یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(رضوان الله تعالی علیه) بر پیروی از رهنمودهای داهیانه نائب برحقش حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای(مدظله العالی) تا آزادی قدس شریف تاکید کرد.

وی از طلاب، اساتید، مدیران و کارکنان حوزه های علمیه خواهران استان گلستان خواست تا در کنار سایر عرصه‌های حمایت از آرمان قدس شریف و اعلام انزجار از رژیم کودک‌کش صهیونیسیتی و حامیان آنها، با حضور گسترده در فضای مجازی، زمینه ابلاغ و انتشار گسترده بیانات راهگشا و روشنگر ولی امر مسلمین را فراهم نمایند.