در جلسه با معاون تبلیغ و تهذیب حوزه علمیه هرمزگان مطرح شد؛

نیاز به همکاری بیش از ۷۰ درصد از خواهران طلبه در طرح امین ویژه مدارس

شناسه خبر : 106798

1400/02/21

تعداد بازدید : 49

نیاز به همکاری بیش از ۷۰ درصد از خواهران طلبه در طرح امین ویژه مدارس
معاون تبلیغ و تهذیب حوزه علمیه هرمزگان، با اشاره به کاهش 30درصدی آسیب های اجتماعی در مدارس، بواسطه حضور مبلغان طرح امین گفت: با توجه به نیاز مدارس دخترانه، نیاز به همکاری بیش از ۷۰درصد از خواهران طلبه در طرح امین ویژه مدارس وجود دارد.
به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام و المسلمین حیدرزاده در جلسه با خانم عباسی، معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان و خانم سلیمانی، مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) بندرعباس، در خصوص تعامل حوزه علمیه برادران و خواهران در امور تربیت مبلغان، بیان کرد: فصل جدیدی از ارتباط بین حوزه علمیه برادران و خواهران در مسائل فرهنگی، تهذیبی و تبلیغی آغاز شده و برنامه های مشترک بسیار خوبی در حال انجام است و انتظار می رود ارتباطات پژوهشی، آموزشی و اجرایی نیز بین این دو نهاد صورت گیرد.
 
معاون فرهنگ و تهذیب حوزه علمیه هرمزگان، به نقش تاثیرگذار فعالیت های دو حوزه در کنار هم پرداخت و تصریح کرد: دوره های متعددی در بحث دانش افزایی مبلغان در حال برگزاری است که علاوه بر حفظ جایگاه ویژه تبلیغ به صورت منبر، برنامه تخصصی کردن تبلیغ از سیاست های این حوزه است.  
 
حجت الاسلام و المسلمین حیدرزاده، تربیت مبلغان در علوم خاص را از نیازهای ضروری جامعه دانست و افزود: برنامه های تخصصی تبلیغ در زمینه های مختلف با توجه به نهادهای درخواست کننده از جمله؛ صداوسیما، زندان ها، سواحل، مدارس و براساس نیاز جامعه در محیط های دیگر شروع شده است.
 
کارشناس دینی با اشاره به طرح مدارس امین گفت: استان هرمزگان دارای ۳۶۴۵ مدرسه است که در ابتدای شروع این طرح، ۲۳ نفر مبلغ فعالیت داشتند ولی هم اکنون این آمار به دو برابر رسیده است. 
 
وی با تاکید بر اینکه آسیب های اجتماعی در مدارس، با حضور مبلغان طرح امین ۳۰ درصد کاهش یافته است، اظهار داشت: با توجه به نیاز مدارس دخترانه به حضور مبلغان خواهر، بیش از ۷۰ درصد مبلغه ها باید در این طرح مشارکت داشته و همکاری کنند.