مسئول سیاسی سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان:

بی تفاوت کردن مردم نسبت به انتخابات پیش رو، یکی از تحریفات مهم این دوره است/این انتخابات، صحنه مرگ و زندگی برخی کاندیداها و جریانات سیاسی است‌

شناسه خبر : 106799

1400/02/21

تعداد بازدید : 30

بی تفاوت کردن مردم نسبت به انتخابات پیش رو، یکی از تحریفات مهم این دوره است/این انتخابات، صحنه مرگ و زندگی برخی کاندیداها و جریانات سیاسی است‌
مسئول سیاسی سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان، بی تفاوت کردن مردم نسبت به انتخابات پیش رو را از تحریفات این دوره دانست و گفت: انتخابات خرداد۱۴۰۰، اولین ریاست جمهوری گام دوم انقلاب است، همچنین صحنه مرگ و زندگی برای برخی کاندیداها و جریانات سیاسی است‌.
به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، آقای جواد بیژنی در نشست بصیرتی که با حضور طلاب و دانش‌آموختگان موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمه معصومه(س) بندرعباس برگزار شد، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات بیان داشت: انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شورای شهر و روستا، از جمله اتفاقات بسیار مهم و سرنوشت‌ساز سال جاری است، اما انتخابات ریاست جمهوری اهمیت ویژه ای دارد.
 
وی تصریح کرد: گذراندن شرایط سخت در کشور و عبور از این بحران، یکی از دلایل اهمیت انتخابات بوده و از سویی دیگر اولین ریاست جمهوری گام دوم انقلاب است، همچنین صحنه مرگ و زندگی برای برخی کاندیداها و جریانات سیاسی است‌.
 
آقای بیژنی در پاسخ به این سوال که به انقلاب اسلامی، امام عصر(عج) و تشیع چگونه باید نگاه کرد، این گونه پاسخ داد: باید به این صحنه، جهادگونه نگاه کرد، چنانچه برخی آرزوی جهاد در هشت سال دفاع مقدس را داشتند، اکنون صحنه‌ی جهاد است و به تعبیر دغدغه‌مندان انقلاب اسلامی، باید جهاد شکستن تحریف‌ها وجود داشته باشد.
 
وی با اشاره به این‌که یکی از اصلی ترین مشخصه‌های شهیدحاج قاسم سلیمانی، حاضر شدن در صحنه های مورد نیاز انقلاب بود، بیان کرد: حاج قاسم سلیمانی در جهاد برون مرزی، سامان دادن سیل و زلزله، اربعین و هر صحنه‌ی دیگری که مورد نیاز انقلاب بود، حاضر بودند.
 
کارشناس سیاسی، با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در مورد فضای مجازی، خاطرنشان کرد: درخواست رهبری(مدظله‌العالی) از فرزندان انقلاب، حضور فعال در فضای مجازی و امیددهی به مردم بود، که این مهم جز با شکستن تحریف محقق نمی‌شود.
 
وی در ادامه افزود: تاریخ هرگز نشان نداده که با گوشه‌نشینی اهل حق، اتفاقات خوب رقم بخورد، بنابراین همه باید در صحنه حاضر شده و فرمان امام عصر(عج) و رهبری را پاسخ گویند.
 
آقای بیژنی با گریزی به بحث تحریم ها اذعان کرد: عده ای مشکلات کشور را در گرو تحریم‌ها می‌دانند، در صورتی که تنها ۳۰درصد از مشکلات کشور وابسته به تحریم هاست و ۷۰ درصد دیگر ناشی از عدم نظارت، تنبلی، فرسودگی و سوءمدیریت بوده و به فرموده مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) باید خنثی سازی تحریم صورت گیرد.
 
مسئول سیاسی سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان، پیروزی در انتخابات را وابسته به گفتمان دانست و افزود: پیروزی در انتخابات وابسته به گفتمان بوده و ایجاد آن نیازمند تکرار حرف خوب و ایده‌هایی است که رهبری(مدظله‌العالی) به جامعه آموختند که از جمله آن‌ها، شکستن تحریف‌هاست که با شکستن آن، تحریم‌ها نیز شکسته خواهد شد.
 
کارشناس سیاسی ادامه داد: این گزاره را باید به عنوان یک فرمان ولایی دنبال کرد و در مورد تحریف هایی که بر صحنه ی انتخابات اثر می گذارند، درباره آن‌ها با مردم گفت وگو و گره های ذهنی مردم را باز کرد و این چنین یک گفتمان ایجاد می‌شود.
 
وی در پایان عدم تفاوت بین رای دادن و ندادن افراد را یکی از تحریف های انتخابات دانست و تصریح کرد: مخالفان انتخابات در بین مردم اینگونه تحریف القاء کرده اند که رای دادن و ندادن تاثیری ندارد. رئیس جمهورهای مختلف آمدند و رفتند، چه تاثیری در زندگی مردم داشته اند، اگر انتخابات در زندگی تاثیر نداشت، چطور مردم از رئیس جمهوری که عملکرد خوبی داشته تعریف و تمجید می‌کنند.