بیانیه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در پی انفجار تروریستی کابل

شناسه خبر : 106818

1400/02/21

تعداد بازدید : 37

بیانیه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در پی انفجار تروریستی کابل
مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در پی انفجار تروریستی کابل بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، در بیانیه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران که در پی انفجار تروریستی کابل صادر شد، آمده است:

 بسم الله الرحمن الرحیم

«بای ذنب قتلت» تکویر-9

به خاک و خون کشیده شدن ده‌ها دختر دانش‌آموز در کنار گروه دیگری از مسلمانان بی‌گناه در پایتخت افغانستان قلب هر انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد و احساسات هر مسلمانی را جریحه‌دار می‌کند.

کشتار مردم عادی برای دست یافتن به اهداف استکباری و شیطانی حادثه‌ای تازه در میان ملت‌های رنج‌کشیده به‌ویژه کشورهای مسلمان نیست. افغانستان عزیز نیز که سال‌هاست از مشکلات داخلی رنج می‌برد و مطامع دولت‌های جائر مانع از دست یافتن آن به امنیت می‌شود، این بار به دست ایادی کوردل و شقی قربانی اغراض تجاوزطلبانه گشت.

اتحاد و همدلی گروه‌های مختلف در کنار تبیین اصول مترقی انسانی که رسول اعظم پیامبر مهربانی برای ابلاغ آن مبعوث گشته‌اند، از سوی رهبران دینی مسلمان در افغانستان و سایر ملل اسلامی، علاوه بر خروج و اخراج نیروهای نظامی شیطان بزرگ و سایر دول استعمارگر می‌تواند راه را برای دست‌یابی به استقلال حقیقی، امنیت پایدار و ثبات سیاسی در کشورهای اسلامی فراهم نماید.

از رهبران دینی سایر ادیان نیز انتظار می‌رود با موضع‌گیری صریح و مبتنی بر آموزه‌های انسانی پیامبران الهی در حد توان خود مانع سفاکی و ددمنشی ظالمان و زورگویان عالم گردند.

مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران حادثه تروریستی شهادت دانش‌آموزان و مردم بی‌گناه افغانستان را به ملت و دولت افغانستان تسلیت عرض می‌نماید و ضمن آرزوی صبر و اجر برای بازماندگان این حادثه، علو درجات این شهدا و بهبودی و سلامت مجروحان آن را از درگاه احدیث مسالت دارد.