مؤسس مدرسه علمیه فاطمیه(س) شهرستان مشگین‌شهر از اردبیل:

حرکت آحاد جامعه در سال ۱۴۰۰ به سمت ظهور جهت‌دهی شود

شناسه خبر : 106841

1400/02/21

تعداد بازدید : 40

حرکت آحاد جامعه در سال ۱۴۰۰ به سمت ظهور جهت‌دهی شود
مؤسس مدرسه علمیه فاطمیه(س) مشگین‌شهر، با تاکید برگسترش معارف مهدوی گفت: حرکت آحاد جامعه در سال ۱۴۰۰ باید به سمت ظهور جهت‌دهی شود.
به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین رضا باوقار، در نشست اخلاقی که با حضور مدیر و کادر مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) در دفتر امام جمعه شهرستان مشگین‌شهر برگزارشد، سال ۱۴۰۰ را فرصتی مناسب برای نشر مباحث مهدویت دانست و گفت: مزین‌بودن سال جدید به دو نیمه شعبان باید بهانه‌ای برای توجه ویژه به مهدویت و جریان‌سازی در این امر باشد و در این راستا باید حرکت آحاد جامعه به سمت ظهور جهت‌دهی شود.
 
وی افزود: شناخت معارف مهدوی ضرورتی انکارناپذیر است که اگر ابعاد مختلف آن به خوبی تبیین شود، برکات غیرقابل وصفی برای جامعه خواهد داشت.
 
مؤسس مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها)، کمرنگ‌بودن منویات مهدوی را عامل ناهنجاری‌های جامعه دانست و تاکید کرد: منشاء کارشکنی‌های اخلاقی و آسیب‌های اجتماعی، دوری از معارف اهل بیت(علیهم‌السلام) و سرسپردن به ضدارزش‌هایی هست که غرب آنها را ارزش جلوه داده است.
 
حجت‌الاسلام‌ و المسلمین باوقار، با اشاره به وجود ظرفیت بزرگ مساجد برای نشر معارف مهدوی در سطح شهرستان اظهار داشت: ظرفیت کانون‌های فرهنگی و مساجد برای ترویج مهدویت بسیار مناسب بوده و می‌توان از این ظرفیت در راستای فعالیت‌های مهدوی بهره برد.
 
امام جمعه مشگین‌شهر، وظیفه حوزه‌های علمیه را در این خصوص یادآور شد و اذعان داشت: یکی از رسالت‌های حوزه‌های علمیه، تربیت نیروهای مستعد از نظر علمی و عملی برای زمینه‌سازی ظهور با ترویج فرهنگ مهدویت و پاسخگویی به شبهات است.