معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد:

هشت بانوی طلبه یزدی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش پذیرفته شدند

شناسه خبر : 106861

1400/02/22

تعداد بازدید : 66

هشت بانوی طلبه یزدی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش پذیرفته شدند
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد گفت: طی آزمون استخدامی سال 1399-1398، هشت بانوی طلبه یزدی به منظور مشارکت در عرصه تعلیم و تربیت، با کسب امتیاز در آزمون ورودی و مصاحبه، جذب آموزش و پرورش شدند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم مریم حسن پور، در گفت‌و‌گویی، با بیان خبر استخدام هشت بانوی طلبه یزدی در آموزش و پرورش گفت: در سال گذشته طی تفاهم های انجام شده، زمینه حضور طلاب در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در هشت رشته تحصیلی فراهم شد.

 وی تصریح کرد: وجود برخی رشته های آموزش و پرورش، زمینه خوبی برای حضور طلاب به عرصه تعلیم و تربیت است، چرا که حوزه های علمیه بستر مناسبی برای تربیت تخصصی دبیران رشته های عربی، تربیتی، تفسیری، کلامی و پرورشی است.

خانم حسن پور، در تبیین نحوه جذب و استخدام طلاب در آموزش و پرورش اظهار داشت: طلاب برای ورود به آموزش و پرورش، می توانند یا از طریق شرکت در کنکور سراسری و ورود به دانشگاه فرهنگیان پس از طی دوره چهارساله، به عنوان معلم مشغول تدریس شوند و یا از طریق پذیرش در آزمون استخدامی با حداقل مدرک سطح 2( کارشناسی) جذب آموزش و پرورش شوند.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد بیان داشت: در آزمون استخدامی سال 1399-1398، طی استعلام انجام شده از بین خواهران طلبه شرکت کننده، 19 نفر از بانوان حوزوی استان، دعوت به مصاحبه شدند که از این تعداد، هفت نفر در رشته آموزگاری ابتدایی و یک نفر در رشته دبیری معارف اسلامی پذیرفته شدند.

وی یاد آور شد: طی توافقات انجام شده، طلاب در رشته های دبیری عربی، مربی امور تربیتی، دبیری معارف اسلامی، آموزگاری ابتدایی، دبیری ادبیات فارسی، دبیری علوم اجتماعی، دبیری تاریخ و دبیری فلسفه می‌توانند در آزمون استخدامی شرکت کنند و در صورت پذیرش در همان رشته‌ای که قبول شده‌اند، به استخدام آموزش و پرورش در می آیند

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم مسیر ورود طلاب علاقمند به عرصه آموزش و پرورش، همچنان هموارتر شود و افراد توانمند و دغدغه مند به مسائل تعلیم و تربیت در جریان جذب و استخدام در آموزش و پرورش قرار گیرند.