تمدید مهلت ثبت نام حوزه های علمیه خواهران در سال تحصیلی جدید

شناسه خبر : 107174

1400/03/01

تعداد بازدید : 162

تمدید مهلت ثبت نام حوزه های علمیه خواهران در سال تحصیلی جدید
رئیس اداره پذیرش حوزه های علمیه خواهران گفت: مهلت ثبت نام حوزه های علمیه خواهران در سال تحصیلی 1401ـ1400 در سراسر کشور تمدید شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم زهره تمیزکار در گفت و گویی با اشاره به تمدید مهلت ثبت نام در حوزه های علمیه خواهران، اظهار داشت: مهلت ثبت نام مقاطع تکمیلی سطح 3 و 4 و بازپذیری تا روز جمعه 7 خردادماه 1400 تمدید شد.

وی افزود: در مقطع عمومی نیز این مهلت تا سه شنبه 15 تیرماه سال 1400 تمدید شده است که علاقه مندان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی http://paziresh.whc.ir/و همچنین مدارس علمیه سراسر کشور اقدام به نام‌نویسی کنند.

رئیس اداره پذیرش حوزه های علمیه خواهران ادامه داد: همچنین داوطلبانی که پیش از این در پذیرش سال تجصیلی 1401ـ1400 حوزه های علمیه خواهران ثبت نام کرده بودند، می توانند تا پایان مدت ثبت نام اطلاعات خود را ویرایش کنند.

وی با بیان این که در سال جدید تحصیلی در مقطع عالی سطح 3(کارشناسی ارشد) بیش از 2500 نفر در دوره های حضوری، نیمه حضوری و غیرحضوری 69 مؤسسه آموزش عالی پذیرفته می شوند، خاطرنشان کرد: این افراد در 12 رشته «تفسير و علوم‌ قرآنی»، «فقه ‌و اصول»، «فلسفه‌ اسلامي»، «کلام اسلامی»، «تاريخ اسلام»، «مطالعات اسلامی زنان»، «مدرسی ادبیات عربی»، «اخلاق و تربیت اسلامی»، «کلام با گرایش امامت»، «کلام با گرایش مهدویت»، «مشاوره خانواده با رویکرد اسلامی» و «تربیت دینی کودک و نوجوان» مشغول به تحصیل خواهند شد.

خانم تمیزکار بیان داشت: همچنین در مقطع تخصصی سطح 4(دکتری) با توجه به این که شیوه تحصیل در این مقطع صرفا حضوری و در 5 رشته «تفسیر تطبیقی»، «فقه خانواده»، «حکمت متعالیه»، «کلام اسلامی» و «علوم و معارف قرآنی» خواهد بود، تعداد 357 نفر در 18 مؤسسه آموزش عالی 11 استان کشور پذیرش می شوند.

وی با اشاره به شیوه تحصیلی بازپذیری طلاب، گفت: این شیوه مختص داوطلبانی است که در گذشته در حوزه های علمیه خواهران مشغول به تحصیل بوده اند و به دلایلی از ادامه تحصیل انصراف داده اند.

رئیس اداره پذیرش حوزه های علمیه خواهران افزود: علاقهمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به دفترچه‌های راهنمای پذیرشدر سایت سنجش و پذیرش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران و یا پایگاه اینترنتی http://paziresh.whc.ir/مراجعه کنند.

وی در پایان به زمان برگزاری آزمون مقاطع تکمیلی و بازپذیری و همچنین مقطع عمومی اشاره کرد و اظهار داشت: آزمون مقاطع تکمیلی و بازپذیری در روز جمعه 4 تیرماه سال جاری و آزمون مقطع عمومی ویژه دارندگان مدرک دیپلم و بالاتر نیز روز جمعه 25 تیرماه برگزار خواهد شد.