رییس هیات امنای جامعه الزهرا(س) مطرح کرد؛

پرهیز از نگاه جنسیتی در دور جدید مدیریت جامعه الزهرا(س)

شناسه خبر : 107575

1400/03/08

تعداد بازدید : 55

پرهیز از نگاه جنسیتی در دور جدید مدیریت جامعه الزهرا(س)
رییس هیات امنای جامعه الزهرا(س) پرهیز از نگاه جنسیتی در دور جدید مدیریت جامعه الزهرا(س) را عامل موفقیت دانست و گفت: هر کس در هر مسئولیت و جایگاه باید کمک کند و به بهترین وجه کار خود را انجام دهد. هیات امنا، شورای سیاستگذاری و به ویژه دفتر رهبر معظم انقلاب بنای حمایت از این مجموعه گرانقدر و یادگار حضرت امام خمینی (ره) را دارند و امیدواریم این تلاش ها به نتیجه مطلوب که تربیت طلاب در تراز انقلاب اسلامی است بینجامد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن ربانی رییس هیات امنای جامعه الزهرا(س)، در نخستین جلسه سیده زهره برقعی، مدیر جدید جامعه الزهرا(س) با معاونان و مدیران این مرکز علمی با اشاره به اینکه حوزه های علمیه خواهران زودتر از این می توانستند از تربیت یافتگان خود در سطوح بالای مدیریتی استفاده کنند، گفت: انتصاب سرکار خانم برقعی نخستین تجربه در این سطح از مدیریت است؛ از این رو به صورت طبیعی اکنون نگاه های زیادی به سوی جامعه الزهرا علیهاالسلام است تا نتیجه این اقدام را مشاهده کنند. برای همین وظیفه همه است تا کمک کنند این تجربه موفق شود.

وی همدلی، همراهی و وفاق بیش از پیش مجموعه را یکی از شروط موفقیت عنوان کرد و بیان داشت: امام رضا(ع) در نامه ای به عبدالعظیم الحسنی می فرماید «ولا یشغلوا أنفسهم بتمزیق بعضهم بعضاً، فإنّی آلیتُ علی نفسی أنّه مَن فعل ذلک وأسخط ولیّاً من أولیائی دعوتُ الله لِیعذّبه فی الدنیا أشدّ العذاب، وکان فی الآخرة من الخاسرین. دوستان ما نباید فرصت های گرانبهای زندگی و وقت ارزشمند خود را به دشمنی با یکدیگر تلف کنند. من با خود عهد کرده ام که هر کس مرتکب اینگونه امور شود یا به یکی از دوستانم و رهروانم خشم کند و به او آسیب رساند از خدا بخواهم که او را به سخت ترین کیفر دنیوی مجازات کند و در آخرت نیز اینگونه افراد از زیانکاران خواهند بود.»

رییس هیات امنای جامعه الزهرا(س) با بیان اینکه برای این مجموعه هیچ کس به اندازه شما مدیران و کارکنان، دلسوزتر نیست، اظهار داشت: این مرکز علمی آموزشی نقاط قوت و کمالات فراوانی دارد، دیدن این کمالات به ما امید می دهد تا بیشتر تلاش کنیم و نقاط ضعف را برطرف کنیم، از این رو همواره نگاه مثبت به مسائل داشته باشید که این روش یکی دیگر از شروط موفقیت است.

وی ادامه داد: جامعه الزهرا(س) با مدیریت سرکار خانم برقعی باید افق جدیدی را فتح کند. به هر حال امروز بخواهیم یا نخواهیم دختران، زنان و خانواده ها در جامعه ما دچار آسیب هستند و اگر قرار باشد جایی عهده دار بررسی، مطالعه و بهبود این وضعیت باشد اولویت با جامعه الزهرا(س) است.

حجت الاسلام والمسلمین ربانی افزود: طلاب این مجموعه فرزندان حضرت زهرا(س) و امانت های حضرت ولی عصر(عج) هستند، انتظار می رود در دور جدید شاهد تعامل و همراهی بیشتر مجموعه با آنان باشیم و شرایط رشد و پیشرفت آنها را مانند فرزندان خودمان بلکه بیشتر و بالاتر فراهم کنیم.

وی پرهیز از نگاه جنسیتی در دور جدید مدیریت جامعه الزهرا(س) را عامل دیگر موفقیت دانست و گفت: هر کس در هر مسئولیت و جایگاه باید کمک کند و به بهترین وجه کار خود را انجام دهد. هیات امنا، شورای سیاستگذاری و به ویژه دفتر رهبر معظم انقلاب بنای حمایت از این مجموعه گرانقدر و یادگار حضرت امام خمینی (ره) را دارند و امیدواریم این تلاش ها به نتیجه مطلوب که تربیت طلاب در تراز انقلاب اسلامی است بینجامد.