مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد:

بصیرت افزایی و تشویق مردم به شرکت حداکثری در انتخابات، از وظایف طلاب است/ ستاد حوزوی انتخابات در شهر یزد تشکیل شد

شناسه خبر : 107672

1400/03/10

تعداد بازدید : 63

بصیرت افزایی و تشویق مردم به شرکت حداکثری در انتخابات، از وظایف طلاب است/ ستاد حوزوی انتخابات در شهر یزد تشکیل شد
مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد؛ اطلاع رسانی، بصیرت افزایی و تلاش در جهت تشویق مردم به شرکت حداکثری در انتخابات را از وظایف طلاب و روحانیون دانست.

به گزارش پایگاه  خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام و المسلمین محمد کارگر شورکی در نشست مشترک نهادهای حوزوی استان یزد که به میزبانی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان و با حضور مدیران حوزه های علمیه برادران و خواهران استان، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، مدیر مرکز خدمات و مدیران مدارس علمیه برادران و خواهران شهر یزد و با هدف تشکیل ستاد حوزوی انتخابات برگزار شد، ضمن عرض خیر مقدم و تشکر از اقدامات انجام شده، به سخنی از امام خمینی(رحمه الله علیه) اشاره کرد که فرمودند: «انتخابات یک تکلیف و وظیفه است».

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) نیز حضور در عرصه انتخابات را یک وظیفه شرعی عنوان می کنند، افزود: بنابراین وظیفه اطلاع رسانی، بصیرت افزایی و تلاش در جهت تشویق مردم به شرکت حداکثری در انتخابات، بر عهده  ما طلاب و روحانیون است .

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد اظهار داشت: با توجه به شرایط فعلی کشور و شیوع بیماری کرونا، هرچند باید تبلیغ از طریق فضای مجازی بیشتر صورت پذیرد، ولی باتوجه به تجربیات گذشته در کنار استفاده از ظرفیت شبکه های مجازی و بهره گیری از رسانه های محلی و تبلیغات محیطی در امر انتخابات، تبلیغ چهره به چهره نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی باید مورد توجه ویژه قرار گیرد که در این راستا، با هماهنگی های انجام شده با کمیته امداد امام خمینی(رحمه الله علیه)، حوزه علمیه آمادگی کامل خود را برای اجرای «طرح فلاح» با رعایت پروتکل های بهداشتی اعلام کرده و قرار است این طرح به جدیّت پیگیری و اقدام شود.

وی در ادامه با توجه به آغاز تبلیغات نامزدهای انتخاباتی افزود: در امر تبلیغات انتخابات، باید دقت شود تا از وعده های غیرواقع گرایانه اجتناب شود و همچنین متولیان تبلیغات کاندیدا‌ها باید به این مهم توجه کنند که از اسراف و تبلیغات بیش از حد متعارف در سطح شهر پرهیز کنند.

حجت الاسلام و المسلمین کارگر شورکی ابراز داشت: در امر تبلیغات انتخابات باید ادب و احترام متقابل را نگه داشت و از تخریب نامزدها پرهیز کرد و با بازگو کردن برنامه ها و اهداف کاندیداها، اجازه داد تا مردم خودشان با توجه به برنامه های اعلامی از طرف نامزدها، رئیس جمهور را انتخاب نمایند.

این مقام مسئول در ادامه ضمن دعوت از مردم شریف ایران برای حضور در عرصه انتخابات، از مردم درخواست کرد معیارهای اعلام شده از طرف رهبر انقلاب را ملاک انتخاب اصلح قراردهند و مراقب وعده های غیر واقع گرایانه باشند و به کسانی که برنامه دقیق تر و قابل اجرا و سابقه مدیریتی موفق دارند، رای دهند.

گفتنی است؛ این نشست با هدف تشکیل ستاد حوزوی انتخابات در سطح استان و ترغیب به مشارکت حداکثری در انتخابات، تبیین شاخص ها و انتخاب اصلح تشکیل شد که این نشست، چندین مصوبه به همراه داشت و مقرر شد هر کدام از نهادهای حوزوی وظیفه خود را در قبال مصوبات به نحو احسن انجام دهند.