استاد حوزه علمیه گله‌دار در استان فارس:

جمعیت نقش مؤثری در ترسیم قدرت کشور ها دارد

شناسه خبر : 107682

1400/03/15

تعداد بازدید : 10

جمعیت نقش مؤثری در ترسیم قدرت کشور ها دارد
خانم عباسی، استاد حوزه علمیه خواهران استان فارس گفت: جمعیت نقش مؤثری در ترسیم قدرت سیاسی و اقتصادی ملت‌ها برعهده دارد، به گونه‌ای که غفلت از آن می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، وبینار علمی _ پژوهشی با عنوان "موانع و راهکارهای افزایش جمعیت" به همت معاونت پژوهش مدرسه علمیه گله‌دار، ویژه طلاب و استادان این مدرسه و با حضور خانم عباسی، استاد و مبلغ دینی حوزه به صورت مجازی برگزار شد.

در این وبینار، خانم عباسی، با اشاره به مقوله بسیار مهم زاد و ولد و افزایش جمعیت گفت: افزایش جمعیت از آغاز ظهور اسلام تاکنون و در تمام لایه‌های تمدنی آن، امری پسندیده تلقی شده و بر این اساس، جوامع دینی از جمله جوامعی به شمار می‌آید که همواره به شاخص افزایش جمعیت در رشد و بالندگی فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و... اهتمام فراوان داشته‌اند.

وی افزود: بر مبنای آموزه‌های قرآن کریم، در دین اسلام بر ازدیاد نسل‌ به ویژه نسل صالح برای تعالی و قدرتمندی جامعه اسلامی تأکید شده و همچنین ازاین آموزه‌ها، جهت‌گیری تشویق فرزندآوری و استحباب کثرت نسل به دست می‌آید و در موضوع کثرت نسل از احساس کمبود یا نبود روزی کافی پرهیز می‌دهد.

استاد حوزه، به نقش جمعیت اشاره و تاکید کرد: جمعیت، نقش مؤثری در ترسیم قدرت سیاسی و اقتصادی ملت‌ها برعهده دارد؛ به گونه‌ای که غفلت از آن می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

خانم عباسی با اشاره به تحقیقات کارشناسان که یکی از مشخصه‌های توسعه، رشد جمعیت است، افزود: سیاست افزایش جمعیت یک راهبرد مؤثر در راستای افزایش امنیت است و کاهش جمعیت پیامدهای منفی بسیاری را در ابعاد امنیتی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی برای کشورهای اسلامی به دنبال خواهد داشت.