معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران هرمزگان خبر داد؛

دومین نشست ارزیابی فعالیت قرارگاه های عملیاتی مدارس علمیه خواهران هرمزگان تشکیل شد

شناسه خبر : 107760

1400/03/13

تعداد بازدید : 14

 دومین نشست ارزیابی فعالیت قرارگاه های عملیاتی مدارس علمیه خواهران هرمزگان تشکیل شد
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران هرمزگان گفت: دومین نشست ارزیابی فعالیت مدارس علمیه خواهران استان در زمینه قرارگاه های فرهنگی با حضور مدیران و معاونان فرهنگی مدارس تشکیل شد.
به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم راضیه سلطان عباسی ندوشن، در جلسه برخط "نظارت و ارزیابی فعالیت قرارگاه های عملیاتی مدارس" که با حضور حجت الاسلام والمسلمین جهانگیری، مدیر حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان و مدیران و معاونان مدارس علمیه این استان برگزار شد، در سخنانی بیان داشت: بررسی عملکرد مدیران مدارس استان در زمینه روند برنامه محول شده فعالیت قرارگاه های فرهنگی و ساماندهی و شبکه سازی دانش آموختگان هدف اصلی این جلسه به شمار می آید.
 
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران هرمزگان، یادآور شد: قرارگاه های مهدویت، انجمن زن و خانواده، حجاب و عفاف و تاریخ اسلام از سال ۱۳۹۹ تشکیل و فعالیت خود را در جهت بررسی، شناخت و رفع آسیب ها در جامعه آغاز کرده و در جهت تحقق اهداف مورد نظر، پی گیری ها همچنان به صورت ماهانه ادامه دارد.
 
وی افزود: در این جلسه، مدارس عملکرد خود را در زمینه قرارگاه ها و تبیین وضعیت انجمن زن و خانواده و مبلغان دانش آموخته خود در فضایی گفتمانی ارائه داده و محورهای مورد گفتگو برنامه‌های طرح تواصی و تاکید ویژه بر برنامه‌ها مخصوصا انتخابات و توجیه دبیرانحمن های زن و خانواده برای انجام وظایف محوله در فضای گفتمانی صورت گرفت. از انجاییکه در سال ۹۹قرارگاه های تخصصی با توجه به ظرفیت های مدارس در استان هرمزگان با هدف هم افزایی در برنامه‌ها و تشکیل خانواده بزرگ طلاب هرمزگان  ایجاد شده، در این نشست مدیران در راستای شبکه سازی و فعالیت های گسترده فرهنگی گزارشاتی ارائه دادند.
 
حجت الاسلام والمسلمین عبدالمحمود جهانگیری، مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان در ابتدای جلسه بیان کرد: طلاب با فعالیت های فرهنگی مناسب سعی کنند حوزه های علمیه را به مردم معرفی کنند. 
 
وی همچنین افزود: با توجه به تمدید مهلت ثبت نام حوزه های علمیه، مسئولان مدارس از اطلاع رسانی غافل نشوند تا افراد مستعدی که تاکنون بی خبر بودند، بتوانند در این زمینه اقدام کنند. 
 
گفتنی است خانم مریم جعفری؛ مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمه معصومه(س) بندرعباس، خانم راضیه سلیمانی؛ مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) بندرعباس، خانم عاطفه انصاری؛ مدیر مدرسه علمیه نرجسیه رودان، خانم  میرجلیلی؛ مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب(س) میناب، خانم ذاکری؛ مدیر مدرسه علمیه حضرت خدیجه(س) سیریک، خانم غلامی, مدیر مدرسه علمیه ریحانة الرسول (س) قشم در زمینه روند اجرای برنامه قرارگاه ها در مدارس خود توضیحات و گزارشاتی ارائه کردند. 
 
در پایان نیز خانم راضیه سلطان عباسی؛ معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران در زمینه سوالات و نکات مبهم  و پیچیدگی و فشردگی فعالیت های فرهنگی که از جانب برخی از مدیران مطرح شد توضیحاتی بیان کرد.