مرکز نیکوکاری مدرسه علمیه ریحانه الرسول(س) یزد افتتاح شد

شناسه خبر : 107830

1400/03/12

تعداد بازدید : 45

مرکز نیکوکاری مدرسه علمیه ریحانه الرسول(س) یزد افتتاح شد
مرکز نیکوکاری مدرسه علمیه ریحانه الرسول(سلام الله علیها) یزد، باحضور برخی از مسئولین استان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، مراسم افتتاحیه مرکز نیکوکاری خيرين مدرسه علمیه ریحانه الرسول(سلام الله علیها) یزد، باحضور حجت الاسلام و المسلمین محمد کارگر شورکی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد، سید محمد رستگاری، فرماندار یزد، محمد شجاعان رئيس کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد و مسئولان این مدرسه برگزار شد.

در این نشست خانم فخر السادات ذبحی، مدیر مدرسه علمیه ریحانه الرسول(سلام الله علیها)یزد، با ارائه گزارشی اجمالی از فعالیت های  انجام شده مدرسه در راستای امور خیریه  بیان داشت: تاسیس این موسسه نیکوکاری، فرصتی الهی است که با همدلی با ضعیف ترین اقشار جامعه که خیلی از آن ها زنان سرپرست‌خانوار یا بدسرپرست و بی سرپرست هستند، بتوانیم قدمی کوچک در رفع نیازهایشان برداریم و پای درد و دل این عزیزان بنشینیم.

وی در ادامه در بیان اهداف تأسیس مؤسسه نیکوکاری در مدارس علمیه گفت: خانواده های تحت پوشش، معمولا خانواده هایی هستند که علاوه بر مشکلات مالی و معیشتی، دچار مشکلات فرهنگی هستند که بعضا همین مشکلات فرهنگی زمینه ساز مشکلات مادی شده است، و ما باید با استفاده از ظرفیت دانش آموختگان و مبلغان در مسیر رفع این مشکلات قدم برداریم.

مدیر مدرسه علمیه ریحانه الرسول(س) یزد، اضافه کرد: حمایت از طرح اشتغال‌زایی برای خانواده ها، پیشنهاد دیگری است که  مشکل بعضی از این خانواده ها با زمینه سازی شغل مناسب حل خواهد شد.

در ادامه این نشست، محمد شجاعان، رئيس کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد، اظهار داشت: خوشحالی و خرسندی ما از تأسیس این مراکز نیکوکاری به این جهت است که عزیزان ما در حوزه خواهران وقتی وارد خانواده های فقیر و نیازمند می شوند، می توانند همه‌ی عناصر را کنار همدیگر ببیند و با دید جامع نگر، به رفع مشکلات بپردازند.

آقای شجاعان بیان کرد: باتوجه به اینکه مجموعه همکاران ما در کمیته امداد نیز دغدغه‌ی بسیار زیادی نسبت به مسائل فرهنگی و دینی خانوارها دارند، تمام توان خود را برای پشتیبانی در ارتقاء مسائل فرهنگی خانواده های تحت پوشش گذاشته تا انشاءالله مشکلات مالی و فرهنگی خانواده ها حل شود.

در ادامه، حجت الاسلام و المسلمین محمد کارگر شورکی، مدیر حوزه علمیه خواهران یزد، با تقدير و تشكر از اقدامات انجام شده در زمينه افتتاح مركز نيكوكاري، خاطرنشان كرد: تنها وظیفه مرکز، رسیدگی به امور معیشتی مردم نیست، بلکه رسیدگی به امور فرهنگی و اجتماعی خانواده های نیازمند یکی از دستور کارهای مراکز نیکوکاری وابسته به حوزه های علمیه خواهران است، چرا که مهم ترین رسالت حوزه در همین راستا می باشد.

وی با اشاره به طرح فلاح که با همکاری و تعامل حوزه علمیه و کمیته امداد برگزار شده است، خواستار ادامه اجرای این طرح با همکاری  دانش آموختگان مدارس وکمیته امداد شد.

این مقام مسئول، مرکز نیکوکاری مدرسه علمیه ریحانه الرسول(سلام الله علیها) یزد را چهارمین مرکز  نیکوکاری حوزوی در سطح استان دانست که رسماً فعالیت خود را آغاز کرده است و اظهار داشت: مراکز نیکوکاری در مدارس علمیه الزهرا(سلام الله علیها) بافق، ام ابیها(سلام الله علیها) تفت و حضرت زهرا(سلام الله علیها) میبد، سه مرکزی بودند که در سال 1398 افتتاح شدند و تاکنون اقدامات بسیار خوبی در راستای کمک به نیازمندان انجام داده اند.

لازم به ذکر است؛ حجت الاسلام و المسلمین محمد فخرالدینی، عضو هیئت امناء مدرسه علمیه ریحانه الرسول(سلام الله علیها) یزد و حجت الاسلام و المسلمین مهدي قره چایی، رئیس سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان یزد نیز در این مراسم حضور داشتند.