عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:

رئیس جمهور، نه تدارکات‌چی، بلکه کلیدی‌ترین مسئول نهادهای فرهنگی، اقتصادی و سیاسی است

شناسه خبر : 107924

1400/03/17

تعداد بازدید : 20

رئیس جمهور، نه تدارکات‌چی، بلکه کلیدی‌ترین مسئول نهادهای فرهنگی، اقتصادی و سیاسی است
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، جایگاه ریاست جمهوری را کلیدی ترین مسئولیت در نهادهای فرهنگی، اقتصادی و سیاسی دانست و گفت: اگر افرادی رئیس جمهور را تدارکات چی می دانند، پس چرا دوباره کاندیدا می شوند و یا کسانی را تشویق می کنند تا در انتخابات کاندیدا شوند! نباید فریب این حرف‌ها را خورد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین محمدعلی اسدی نسب، در نشست علمی پژوهشی با عنوان «اقتضائات دینی و انقلابی در عرصه‌ی انتخابات» در جمع طلاب و اساتید مدارس علمیه هاجر(س) شهر خمین و فاطمه الزهرا(س) اراک که در تالار پژوهشی سامانه مدرس برگزار شد، گفت: با اینکه مشروعیت نظام اسلامی و نظام ولایت فقیه با مردم نیست، اما مقبولیت نظام اسلامی با انتخابات رقم می‌خورد. با انتخابات، به نظامی رأی می‌دهیم که در راستای ولایت‌فقیه عمل کنند. مقام معظم رهبری نیز همیشه تأکید زیادی بر مشارکت فعال داشته‌اند بویژه در این دوره از انتخابات. 

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، در پاسخ به این شبهه که انتخاب ما اثری ندارد، گفت: انتخابات آثار فراوانی دارد، از جمله اینکه  وظیفه ای شرعی است، وظیفه ساز است، محقق کننده نظام اسلامی و نشان دهنده ی کارآمدی است. 

وی افزود: بر خلاف نظام های غیر اسلامی، انتخاب حق مؤمنین است و هم وظیفه آنان. بحثی نظری مطرح است که انتخاب، حق است یا وظیفه؟ انتخاب از نظر اسلام ،هم وظیفه است و هم حق. بنده‌ی خدا هستیم و در مسیر سعادت خودمان هم حق داریم قدم برداریم و هم باید قدم برداریم. اگر کسی انتخاب نکند مرتکب گناه و کار حرام شده است با توجه به دلائل ضرورت دین.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین اسدی نسب، خاطرنشان کرد: در فلسفه انتخابات به دلیل تأثیرگذاری انتخابات، مقابله با دشمنان و اجرای آموزه های دین و برای اینکه افراد ضعیف و مسئله دار رأس کار نباشند، رأی مجدد به نظام اسلامی است و دیگر اینکه نباید سرنوشت خود را به دست دیگران بدهیم، لذا باید در انتخابات شرکت کنیم. همچنانکه که رهبر معظم انقلاب تأکید بر مشارکت حداکثری دارند.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی اظهار داشت: عملکرد ریاست‌جمهور گذشته نشان‌دهنده اثر انتخابات است، اگر انتخابات اثر ندارد، پس چرا رؤسای جمهور قبلی دوباره در انتخابات ثبت نام می کنند؟ اگر رئیس جمهور تدارکات چی است! پس چرا دوباره کاندیدا شدید و یا کسانی را تشویق کردید که در انتخابات کاندیدا شوند؟ رئیس جمهور کلیدی ترین مسئول نهادهای فرهنگی، اقتصادی و سیاسی است. پس فریب این حرف‌ها را نخوریم.

https://media.hawzahnews.com/d/2021/06/03/4/1156710.jpg