مدیر مرکز تخصصی حوزوی ریحانه الرسول(س) خبرداد:

گرامیداشت ایام ارتحال امام خمینی و قیام ۱۵ خرداد در حوزه علمیه خواهران ساوه

شناسه خبر : 107942

1400/03/17

تعداد بازدید : 13

گرامیداشت ایام ارتحال امام خمینی و قیام ۱۵ خرداد در حوزه علمیه خواهران ساوه
مراسم بزرگداشت ایام ارتحال امام خمینی(ره)، شهدای ۱۵ خرداد و شهادت امام صادق(ع)، با حضور بانوان طلبه در مرکز تحصصی حوزوی ریحانه الرسول(س) ساوه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم نجیبه کرمی، ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره)، قیام 15 خرداد و شهادت امام جعفر صادق (ع) گفت: در همین راستا مراسم سخنرانی و عزاداری در حوزه علمیه ریحانه الرسول(س) شهرستان ساوه، با حضور طلاب علوم دینی برگزار شد.

مدیر مرکز تحصصی، حوزوی ریحانه الرسول(س) ساوه، با اشاره به اهمیت این روزها بیان کرد: تبیین اندیشه های امام خمینی(ره) و گرامیداشت یاد و خاطره قیام 15 خرداد، امری واجب و ضروری است و برگزاری این برنامه ها سبب آشنایی هر چه بیشتر نسل جوان و نوجوان با این بزرگ مردان تاریخ ایران و تبیین آرمان های انقلاب می شود.

وی با اشاره به این سه مناسبت مهم در روزهای 14،15 و 16 خرداد ماه بیان کرد: برگزاری برنامه های این روزها تلفیقی از اندیشه ها دینی، آرمان های انقلابی و ولایتمداری و ولایتپذری است که باید بیش از پیش در جامعه تبیین شود.

این مقام مسئول همچنین به انتخابات اشاره کرد و گفت: این انتخابات، حاصل 42 سال تلاش و مجاهدت های امام(ره) و شهدا و ملت ایران است و باید با شکوهتر از گذشته برگزار شود.

خانم کرمی، با بیان اینکه برنامه ریزی و روشنگری در راستای برگزاری انتخابات پرشور و انتخاب افراد اصلح از برنامه های حوزه های علمیه است، بیان کرد: حضور و مشارکت حداکثری و روشنگری و آگاهی بخشی به افراد جامعه به ویژه رای اولی ها در دستور کار قرار دارد.

مدیر مرکز تخصصی حوزوی ریحانه الرسول(س) ساوه، با اشاره به گام دوم انقلاب بیان کرد: در آستانه گام دوم انقلاب، باید با مشارکت گسترده و حضور آگاهانه تحولات عظیمی را در بخش های مختلف ایجاد کنیم و این مهم میسر نمیشود مگر با همدلی و همراهی جمعی.

وی با اشاره به اندیشه ها و سبک زندگی امروزی بیان کرد: در این روزها ذائقه جوانان و نوجوانان متفاوت شده است و ما باید برنامه ها را متناسب با نیازها و خواسته های جوانان و بر اساس دستورات دینی و اندیشه های امام برنامه ریزی و برگزار کنیم.