ثبت نام بیش از 4000 نفر در سطوح 3 و 4 حوزه های علمیه خواهران

شناسه خبر : 108007

1400/03/17

تعداد بازدید : 45

ثبت نام بیش از 4000 نفر در سطوح 3 و 4 حوزه های علمیه خواهران
رئیس اداره پذیرش حوزه های علمیه خواهران گفت: بیش از 4 هزار نفر جهت تحصیل در مقاطع تکمیلی حوزه های علمیه خواهران نام نویسی کردند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، خانم زهره تمیزکار در گفت و گویی با اشاره به پایان مهلت ثبت نام در سطح 3 و 4 حوزه های علمیه خواهران، اظهار داشت: در فرصت مقرر برای ثبت نام در مقاطع تکمیلی که از 25 بهمن ماه 1399 تا 7 خردادماه 1400 معین شده بود تعداد 4396 نفر ثبت نام کردند.

وی با بیان این که تعداد 3690 نفر از ثبت نام کنندگان برای تحصیل در سطح 3 نام نویسی کرده اند، افزود: این افراد بعد از قبولی در آزمون و مصاحبه در 69 مؤسسه آموزش عالی و در دوره های حضوری، نیمه حضوری و غیرحضوری پذیرفته می شوند.

رئیس اداره پذیرش حوزه های علمیه خواهران ادامه داد: پذیرفته شدگان در مقطع سطح 3 در 12 رشته «تفسير و علوم‌ قرآنی»، «فقه ‌و اصول»، «فلسفه‌ اسلامي»، «کلام اسلامی»، «تاريخ اسلام»، «مطالعات اسلامی زنان»، «مدرسی ادبیات عربی»، «اخلاق و تربیت اسلامی»، «کلام با گرایش امامت»، «کلام با گرایش مهدویت»، «مشاوره خانواده با رویکرد اسلامی» و «تربیت دینی کودک و نوجوان» به تحصیل خواهند پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در مقطع تخصصی سطح 4(دکتری) نیز تعداد 706 داوطلب نام نویسی کرده اند که بعد از قبولی در آزمون و مصاحبه در 18 مؤسسه آموزش عالی 11 استان کشور پذیرش می شوند.

خانم تمیزکار شیوه تحصیل در مقطع سطح 4 را حضوری عنوان کرد و بیان داشت: پذیرفته شدگان در این مقطع نیز در 5 رشته «تفسیر تطبیقی»، «فقه خانواده»، «حکمت متعالیه»، «کلام اسلامی» و «علوم و معارف قرآنی» مشغول به تحصیل خواهند شد.

وی با بیان این که ثبت نام حوزه های علمیه خواهران در مقطع عمومی سطح 2 تا 15 تیرماه 1400 ادامه دارد، گفت: علاقهمندان جهت ثبت نام در این مقطع و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به دفترچه‌های راهنمای پذیرش در سایت سنجش و پذیرش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران و یا پایگاه اینترنتی http://paziresh.whc.irمراجعه کنند.

رئیس اداره پذیرش حوزه های علمیه خواهران در پایان زمان برگزاری آزمون مقاطع تکمیلی را روز جمعه 4 تیرماه سال جاری عنوان کرد.