«انتخاب هوشمندانه» در یک کتاب

شناسه خبر : 108347

1400/03/24

تعداد بازدید : 126

«انتخاب هوشمندانه» در یک کتاب
کتابچه انتخاب هوشمندانه از سوی اداره مطالعات سیاسی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، اداره مطالعات سیاسی معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران همزمان با ایام انتخابات 1400 کتابچه «انتخاب هوشمندانه» را منتشر کرد.

کتابچه انتخاب هوشمندانه شامل «محتوای مکتوب مشارکت امیدوارانه»، «بسته محتوایی احکام شرعی انتخابات» و «بسته محتوایی انتخابات از منظر آیات و روایات» است که در 93 صفحه رسالت حوزه های علمیه خواهران در انتخابات ریاست جمهوری را تبیین کرده است.

در اندیشه امام خمینی(ره) معمار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری مشارکت در انتخابات امری ضروری و اجتناب ناپذیر است؛ اما تحقق این امر مستلزم آن است که همگان با درک این موقعیت حساس، وظیفه دینی و انقلابی خود را به درستی به انجام برسانند. در سال 1400 از سویی با انتخابات سرنوشت ساز ریاست جمهوری مواجهیم و از سوی دیگر هم زمان با آن، فرصت ها و تهدیدهای متعددی در سطح ملی، منطقه ای و جهانی مطرح است.

مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران با تبیین رسالت حوز ه های علمیه خواهران در انتخابات ریاست جمهوری در پی تحقق مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح است و امیدوار است با نشر این اثر بتواند در راستای ارتقاء آگاهی و تعمیق گفتمان تمدن ساز انقلاب اسلامی مطابق با اندیشه های ناب امامین انقلاب گام بردارد.

طبق فرمان حضرت امام خطاب به طلاب: «همانطوركه سپاه ما در جبهه ها مشغول دفاع از اسلام هستند، شما (طلاب) هم مكلفید كه مردم را دعوت كنید (به انتخابات). این را آسان نگیرید! این امر سیاسى به حفظ اسلام مربوط است. صحیفه امام، ج ۱۵، ص 17؛ لذا مرکز مدیریت حوز ه های علمیه خواهران وظیفه خود می داند در این موقعیت حساس، دیدگاه اسلام و متفکرین انقلاب اسلامی درباره انتخابات را به صورت مدون ارائه دهد.

گزیده ای از کتابچه:

حضور مردم در عرصه انتخابات، تعیین کننده است، اگر مردم در صحنه حضور داشته باشند، کشور در امنیت باقی خواهد ماند. آنچه سایه جنگ، سایه تعّرض، دشمن را در طول این سالهای متمادی از سراسر کشور رفع کرده است حضور مردم بوده است.

مظهر همراهی مردم با نظام جمهوری اسلامی حضور در پای صندق رأی است. انتخابات یکی از افتخارات ملت ایران است، این انتخابات مایه عزت و سربلندی و روسفیدی ملت ایران در دنیا پیش ملت هاست. همه بدخواهان و دشمنان اسلام سعی می کردند دین و اسلام و معنویت را نقطه مقابل مردم سالاری نشان بدهد. جمهوری اسلامی نشان داد که نه خیر، ما چیزی داریم به نام «مردم سالاری اسلامی» است و در عین حال اسلامی است و از هم تفکیک نیست.

این انتخابات نشان دهنده این است مردم سالاری مایه افتخار است، مایه روسفیدی است، مایه عزت است، مایه قدرت است، ملت هم در انتخابات احساس می کنند که کلید کارهای کشور دست خودشان است، احساس می کنند آنها هستند که می توانند تعیین کنند عناصر اصلی کشور را، این خیلی مهم است.