به همت مدرسه علمیه ریحانه النبی (س) سنندج برگزار شد؛

همایش روز دختر و جشن بلوغ سیاسی دختران رای اولی

شناسه خبر : 108440

1400/03/26

تعداد بازدید : 44

همایش روز دختر و جشن بلوغ سیاسی دختران رای اولی
به مناسبت دهه کرامت و سالروز میلاد حضرت معصومه(س)، همایش روز دختر و جشن بلوغ سیاسی با حضور دختران رای‌ اولی‌ در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، حجت الاسلام و المسلمین احمد حاتمیان، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان در این همایش که با مشارکت اداره ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، حوزه علمیه خواهران کردستان و اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد، اظهار داشت: زنان دوشادوش مردان در همه عرصه‌ها حضور داشته‌اند و در دوره‌های مختلف انتخابات، کسانی که به دنبال جذب رای هستند، قطعا توجه ویژه‌ای به بانوان دارند، چرا که می‌خواهند بیان کنند که نگرش‌ها و سیاست‌های ما ناظر به جامعه زنان نیز هست.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاتمیان، با اشاره به اینکه نامزدهای انتخاباتی به نقش آفرینی بانوان اصرار دارند و این نشان دهنده رشد فرهنگی و سیاسی است، افزود: باید با آگاهی و عقلانیت در انتخابات شرکت کنیم.

وی اضافه کرد: در آستانه انتخابات هستیم، باید به دور از بازی‌های سیاسی و جریان‌های مختلف همه زنان و مردان ما با مشارکت گسترده در انتخابات حضور حداکثری داشته باشند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی کردستان، حضور مردم در انتخابات را عامل رشد و توسعه و اقتدار کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران برشمرد.

در ادامه، خانم کوهی کارشناس حوزه جوانان و از مدرسان برجسته کشوری نیز در این مراسم به لزوم ایجاد شور و نشاط میان جوانان و نوجوانان پرداخت و اعلام کرد: جوانان ما به ویژه دختران باید هدفمند زندگی کنند تا بتوانند در زندگی خود نشاط و انگیزه ایجاد کنند.

وی خاطرنشان کرد: انسان باید به دنبال چیزی باشد که همیشه برای انسان باقی بماند و مادیات نمی‌تواند برای انسان ماندگار باشد.

وی از دختران رای اولی خواست با مشارکت گسترده در انتخابات 28 خرداد در این عرصه سیاسی شرکت کنند.

در حاشیه این مراسم تریبون آزاد رای اولی‌ها برگزار و دختران رای اولی آمادگی خود را برای شرکت در انتخابات اعلام کردند.

برگزاری مراسم مولودی‌خوانی، اجرای ورزش کاراته توسط تیم دختران و برگزاری مسابقه و تجلیل از دختران از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.