استاد مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) کلاله:

بصیرت ضرورت همیشگی انقلاب است

شناسه خبر : 108508

1400/03/26

تعداد بازدید : 28

بصیرت ضرورت همیشگی انقلاب است
استاد مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) کلاله، بصیرت را نیاز امروز جامعه برای مقابله با دشمنان دانست و گفت: تجلی بصیرت مردم، آرمان‌های والای انقلاب را تحقق می بخشد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم فاطمه قنبری، در نشستی مجازی که با حضور طلاب مدرسه علمیه فاطمه‌ الزهراء(س) شهرستان کلاله برگزار شد، به ضرورت روشنگری و بصیرت افزایی برای حضور حداکثری و انتخاب اصلح به‌عنوان یکی از موضوعات اساسی جامعه اشاره کرد.

وی در تشریح معنای «بصیرت»، بصیرت را به معنای دانایی، زیرکی، هوشیاری و یقین دانست و بیان کرد: با توجه به معنای بصیرت، انسان درست را از نادرست و حق را از باطل به آسانی تشخیص می دهد.

استاد مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س)کلاله افزود: اهل بصیرت با امداد نیروی قدسی که به آنها عطا شده، می‌شنوند؛ می اندیشند؛ و می بینند و از عبرت‌ها، بهره می‌گیرند وآنگاه راه‌های روشنی را می‌پیمایند و بدین ترتیب از افتادن در پرتگاه‌ها و لغزش‌گاه‌ها در امان می‌مانند.

خانم قنبری افزود: کلید واژه بصیرت یکی از کاربردی‌ترین واژگان موجود در ادبیات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) بوده و همواره مورد تاکید فراوان ایشان قرار گرفته است.

وی پیرامون رای‌دادن و انتخابات گفت: آحاد مردم و خواص در قبال سرنوشت جامعه و همچنین جلوگیری از انحراف و بروز شکاف طبقاتی مسئول هستند و امربه‌معروف نیز یک وظیفه عمومی شمرده می‌شود.

مبلغ حوزه افزود: اگر نماز و روزه قضا شود، قابل جبران است ولی اگر دفاع از ولایت قضا شود، قابل جبران نیست.