مدیر مدرسه علمیه عالی الزهرا(س) گرگان:

توجه به معنا و خروج از ظواهر، سوق‌دادن تبلیغ به تعمیق و اندیشیدن و نیز اثربخشی فعالیت‌ها از مهمترین وظایف مبلغان است

شناسه خبر : 108520

1400/03/27

تعداد بازدید : 21

توجه به معنا و خروج از ظواهر، سوق‌دادن تبلیغ به تعمیق و اندیشیدن و نیز اثربخشی فعالیت‌ها از مهمترین وظایف مبلغان است
مدیر مدرسه علمیه عالی الزهرا(س)، توجه به بطن و معنا و خروج از ظواهر، سوق‌دادن تبلیغ به تعمیق و اندیشیدن و نیز اثربخشی فعالیت‌ها را از مهمترین وظایف حوزویان به عنوان متولیان امور فرهنگی برشمرد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه‌های علمیه خواهران، خانم مریم میرکریمی، در جمع کارکنان موسسه آموزش عالی و مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) گرگان، دهه کرامت را یادآوری انسانیت و شناخت خودِ واقعی انسان و تمرین بخشندگی دانست.

وی، نامگذاری عناوین را موجب تفکر، تعمق و اندیشه دانست و به تبیین و توضیح مفهوم کرامت و اینکه چگونه می‌توان در طریق کرامت گام برداشت و انسان‌هاى کریم در نزد خداوند از چه مقامى برخوردار هستند، پرداخت و خاطرنشان کرد: کرامت به معنای بزرگواری است و اصل کرامت در روایات ائمه معصوم(علیهم‌السلام) ملاک دینداری انسان‌ها شناخته شده است.

مدیر مرکز تخصصی الزهرا(سلام‌الله‌علیها) گرگان، با استناد به روایتی از امام صادق(علیه‌السلام) گفت: «فردای قیامت، هر کس میزان اعمال و رفتار او سنگین‌تر باشد، کریم و کسی که میزان عمل او سبک‌تر باشد، لئیم خواهد بود».

خانم میرکریمی، قرآن و اهل بیت(علیهم‌السلام) را میزان سنجش اعمال در قیامت برشمرد و بهشتی‌شدن را منوط به معرفت به اهل بیت‌(علیهم‌السلام) دانست.

وی توضیح داد: براساس روایات عدیده از ائمه معصومین(علیهم‌السلام)، معیار سنجش اعمال «تقوا» است که اعمال را سبک یا سنگین می‌کند، چنانچه امام علی(علیهم‌السلام) «کلید کرم را تقوا» می‌داند.  

مدیر مرکز تخصصی الزهراء(سلام‌الله‌علیها) گرگان با تاکید بر اتصاف به اوصاف ائمه(علیهم‌السلام) در دهه کرامت عنوان کرد: کوشش در جهت جمع اعمال در این ایام مهم است، اما مهم‌تر از آن، کوشش در جهت حفظ آن و راه حفظ آن نیز به همراه‌بردن انسان با خود است.

خانم میرکریمی در پایان، «تبدیل بایدها به باورها، توجه به بطن و معنا و خروج از ظواهر، سوق‌دادن تبلیغ به تعمیق و اندیشیدن و نیز اثربخشی فعالیت‌ها» را از مهمترین وظایف آنان به عنوان متولیان امور فرهنگی برشمرد.