استاد مدرسه علمیه الزهراء(س) گرگان:

شرکت در انتخابات، دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور است

شناسه خبر : 108556

1400/03/27

تعداد بازدید : 12

شرکت در انتخابات، دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور است
خانم کابوسی استاد مدرسه علمیه الزهراء(س) گرگان گفت: شرکت‌کنندگان در انتخابات می توانند از تمامیت ارضی کشور حراست و استقلال آن را از بیگانگان حفظ نمایند.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه‌ای حوزه­‌های علمیه خواهران، خانم ربابه کابوسی، در نشست هم‌اندیشی به مناسبت انتخابات که از سوی مدرسه علمیه الزهراء(س)گرگان با حضور شماری از کارکنان و اساتید برگزار شد، بیان کرد: در اندیشه سیاسی حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، حضور حداکثری و فعال مردم در عرصه انتخابات، یک اصل مهم و دارای اهمیت ویژه ­ای است.

وی افزود: مشارکت در تعیین سرنوشت اجتماعی و سیاسی، حق همه آحاد جامعه و اصلی عقلانی و شرعی است.

مبلغ حوزه ادامه داد: لزوم احساس مسئولیت انسان نسبت به سرنوشت فردی و جمعی خویش، از ارزش‌های پذیرفته اسلام است، به­ گونه ­ای که این مطلب در آیات، روایات و سیره مسلمانان مورد تأکید قرار گرفته است، بر همین اساس، مشارکت افراد در اداره ­امور اجتماعی و تعیین کارگزاران، از حقوق اولیه هر مسلمانی به حساب می آید.

خانوم کابوسی تصریح کرد: در جامعه دینی، حفظ نظام و تعیین سرنوشت جامعه وظیفه الهی است؛ از این رو، حضرت امام خمینی(ره) همواره در پیام‌ها و سخنرانی‌های خویش، بر اهمیت انتخابات و ضرورت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تأکید داشتند.

وی با استناد به کلامی از مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، لزوم حضور حداکثری را موجب حفظ جمهوریت نظام دانست و افزود: تکلیف خواندن لزوم حداکثری، طبق دیدگاه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، موجب عزت­مندی، وفاق و اقتدار ملی، استقلال و آبروی اسلام است.

مبلغ مدرسه علمیه الزهراء(سلام‌الله‌علیها) خاطرنشان کرد: اسلام به انسان حق انتخاب در سرنوشت خویش و تعیین مسئولان و رهبران کشور را داده است، بر این اساس عدم حضور در پای صندوق‌های رأی، مذموم و ناپسند است؛ زیرا عدم توجه به وظیفه شهروندی است.

خانم کابوسی با اشاره به کلامی از امام راحل(ره)، عدم شرکت در انتخابات را موجب بروز صدمه به اسلام و مصالح اجتماعی دانست و اظهار کرد: همگی در این زمینه مسئول هستیم و باید در برابر خداوند پاسخگو باشیم.

وی عنوان کرد: شرکت­ کنندگان در انتخابات می توانند از تمامیت ارضی کشور حراست و استقلال آن را از بیگانگان حفظ نمایند.

مبلغ حوزه در پایان تاکید کرد: مهم‌ترین شرط انتخاب افراد با آگاهی کامل و مبتنی بر فهم صحیحی از شرایط و نیازها و اولویت های کشوراست.